מחאת מבקשי המקלט: "דורשים שנשלם מאות אלפי שקלים"

כמה שבועות מאז פתחו במחאה על כליאתם במתקני שהייה, מבקשי המקלט חוששים כי המשך מאבקם נמצא בסכנה ואלפים התאספו בגן לוינסקי להפגנה. "מקשים עלינו כמו שלא הקשו בפעם הקודמת", טענו ראשי המחאה

המחאה בתל אביב בחודש שעבר (ריק רונן, המייל האדום)

אלפי מבקשי מקלט נאספו היום (ד') בגן לוינסקי בתל אביב, כחלק מהמאבק בו פתחו לפני מספר שבועות. מבקשי המקלט שוקלים את צעדיהם להמשך, לאחר שלטענתם הרעש התקשורתי סביב המחאה ירד בתקופה האחרונה והממשלה מערימה קשיים על מאבקם. "עם ראש הממשלה כמו שלכם אני כבר מתגעגע לראש ממשלה דיקטטור", אמר אחד המפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התחושה היא שהמחאה דעכה", סיפר שישהי חתמה, אחד ממארגני המחאה. "אנחנו מעט מאוכזבים שאין שום פתרון באופק. לא הציעו לנו גם שום פתרון והממשלה ממשיכה בכל יום לרדוף אותנו ולכלוא אותנו במתקן חולות".

לדבריו, ביקשו המפגינים להמשיך בצעדות, כחלק מהמחאה, אך נאמר להם שעליהם להישאר בגן לוינסקי. "רצינו היום לעלות לירושלים ולהפגין מול הכנסת, אבל הקשו עלינו כמו שלא הקשו בפעם הקודמת", טען.

חתמה הוסיף כי עיריית ירושלים הייתה בין הגורמים שהכשילו את הפגנתם מול הכנסת. "ביקשו מאיתנו 50 אלף שקלים רק על הערבות שנצטרך להעמיד עבור העירייה", ציין חתמה. "לאחר מכן דרשו מאתנו להציב סיורים ושירותים עם כיורים. עיריית ירושלים ביקשה עשרות אלפי שקלים על קיום ההפגנה בשטחה".

מארגני המחאה טוענים כי גם חברת אגד פועלת להקשות על מאבקם, שלדבריהם העלתה את מחיר השכרת האוטובוסים לעומת ההפגנה שעברה. המפגינים אומרים כי עוד לפני שהחלו במאבק, עליות המחאה כבר עומדות על יותר מחצי מיליון שקלים.

מייקל טקהה, מבקש מקלט מאריתריאה, זועם על היחס, שלדבריו, מקבלים מבקשי המקלט. "הרבה מבקשי מקלט נאלצו לחזור לעבודותיהם כדי להתקיים ולהאכיל את בני משפחותיהם. מי שיכול עדיין הגיע הבוקר למחות", אמר.