כך נערכים בדרום ת"א לסערה: "מחפשים מחסה, לא יודעים לאן ללכת"

מזג האוויר הסוער שלא פסח על תל אביב, הציב את מי שכבר השלימו עם לינה ברחוב מול אתגר חדש לגמרי. עשרות מחוסרי בית בדרום העיר - רובם אזרחים זרים - העבירו את השעות שלפני הסערה בחיפוש אחר מחסה למשך הלילה. בעוד שחלקם נאלצו להסתפק בבניית מקלטים מאולתרים, אחרים הרימו ידיים ונותרו חשופים ברחוב

כשלא יודעים לאן ללכת, פשוט נשארים בחוץ (עזרי עמרם)

בזמן שרבים מתושבי תל אביב נצמדים היטב לתנורים, יש מי שעדיין מביטים לעבר ענני הסופה בחוסר ודאות מבלי לדעת כיצד ישרדו את הלילה. את המבטים חסרי האונים ראו הערב (חמישי) בכל פינת רחוב באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, שם משוטטות משפחות שלמות בחיפוש אחר עוד שכבת קרטון שתחצוץ בינם לבין הסערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין אובדי העצות יש גם מי שכבר הרימו ידיים. לטפסה ציון, בן 35 מאריתריאה, לא נדרשו יותר מכמה דקות כדי להכין את המיטה ללילה בגינת לוינסקי, תחת כיפת השמיים. "הגן ריק, כולם הצליחו למצוא מקום", הוא מספר. "אני חדש פה באזור תל אביב, ולא כל כך יודע לאן ללכת. אתמול היו כאן הרבה אנשים, עכשיו כולם נעלמו, חלק מצאו מבנים נטושים וחלק נמצאים בחניונים תת קרקעיים".

ביומיום ילדים משחקים כאן, הלילה זה המקלט (עזרי עמרם)

מטרים ספורים ממיטתו שעל המדשאה, זיהו מחוסרי בית אחרים את הפוטנציאל שבמתקני השעשועים והסבו את צריחי הפלסטיק הצבעוניים למבצרים מאולתרים מפני הקרה העזה. בין קוביות המשחק הגדולות נדחקה נרקומנית צעירה, שעושה רושם וכבר קיבלה בהכנעה את הדין הסוער.

רחוב נווה שאנן שומם גם הוא הערב. בעלי המספרות והסלונים הפרוסים לאורכו ידעו עוד משעות הצהריים שאיש לא יעבור בדלת. "כנראה שנסגור היום מוקדם" סיפר אחד מהם. "אין היום פרנסה, ואף אחד לא נכנס לכאן היום. אני לא יודע לאן כולם הלכו".

גם מי שמתחככים עם החוק למחייתם הוסיפו לעצמם הערב טרדה אחת נוספת. בעוד שהרוב מחפשים אחר קורת גג, עוסקים אלה בחישוב הסיכונים העסקיים הכרוכים בהזנחת כמויות הסחורה הגנובה שלא יוכלו להפקיר כך סתם מאחור. מצד שני, אומר בעל באסטה מקומית לאופניים גנובים, למשטרה יהיו דברים קצת יותר חשובים לעשות חוץ מלטפל בו הערב.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv