הרופאים הצליחו לייצב את מצבו של שרון: "הוא נלחם כמו אריה, אך עדיין בסכנת חיים"

ראש הממשלה לשעבר עדיין בסכנת חיים, אך במרכז לשיקום נשימתי בבית החולים שיבא בתל השומר מסרו הבוקר כי הצליחו לייצב את מצבו. "הצלחנו לייצב את מערכת הלב וכלי הדם של שרון. מצבו עדיין קשה מאוד, אבל הוא עדיין בחיים ונמצא איתנו", מסר מנהל בית החולים הפרופ' זאב רוטשטיין

שרון עדיין בסכנת חיים, אך הרופאים הצליחו לייצב את מצבו: מנהל בית החולים שיבא בתל השומר הפרופ' זאב רוטשטיין, מסר הבוקר (א') לכלי התקשורת עדכון על מצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון והדגיש כי הוא עדיין מצוי בסכנת חיים מיידית. כאן בחדשות 2 Online העברנו בשידור ישיר את הודעת בית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצלחנו לייצב אצלו את מערכת הלב וכלי הדם, הוא שומר על קצב לב טוב יותר מאשר קודם ועל לחצי דם מיוצבים", מסר פרופ' רוטשטיין. "הוא סובל מכשל רב מערכתי, אבל אין ספק שהמלחמה שאריק נותן היא אמיתית, הוא נלחם כמו אריה". 

עם זאת, הבהיר מנהל בית החולים שמצבו של שרון מוסיף להיות קריטי: "אנחנו ממשיכים בטיפול שבו התחלנו.יש מערכות אצלו שלא חזרו לתפקד - לא מערכת הכליות ולא מערכת ההפרשה הפנימית ואני לא יכול להגיד שהצלחנו להתגבר על הזיהום בדמו, אבל בהחלט מתקיימת מלחמה אמיתית שלו".

המחלקה בה מאושפז שרון (עזרי עמרם, חדשות 2)

"יש לו לב חזק"

"אני לא מדבר על הטבה משמעותית, אבל במצבים כאלה לא ראינו בעבר יכולת שמירה על תפקוד חיוני כמו הלב", הוסיף הפרופ' רוטשטיין, אך שוב הבהיר כי שרון עדיין בסכנת חיים מיידית. "יש לו לב חזק. לדעתי שלי אני ולא לדעת הרופאים, אני לא יכול להגיד שאני אופטימי הבוקר, ואולי אפילו יותר פסימי ממה שהייתי קודם. עם זאת, אני מצביע ומדייק בפרטים הקליניים שאנו מקבלים ישר מחדרו והמכשירים המחוברים אליו וההערכה שלי מבוססת על ניסיון רב שנים בטיפול באנשים מסוג זה. שיפור ניכר פירושו שאריק מתגבר על המשבר הנוכחי, ולדאבוני אני לא יכול להגיד את זה".

עוד נמסר בהודעת בית החולים כי מצבו של שרון ב-12 השעות האחרונות נשאר יציב, כשברקע אי תפקוד מערכות. "הוא נלחם בגלל שהוא אריה אמיתי. הטיפול ממשיך להיות אותו טיפול. קצב הלב מתייצב מה שלא היה קודם, ולחץ הדם נשמר. ההערכה הכללית שלנו היא שאין יציאה מהמשבר. יש התייצבות קלה בתחום הלב, האם זה משנה את מהלך המחלה? אני לא יודע, אבל זאת עובדה".

בני משפחתו לא משים ממיטתו

מאז ההחרפה האחרונה במצבו בשבוע החולף, לא משו ממיטתו בניו גלעד ועומרי. במהלך סוף השבוע הגיעו לבית החולים גם מספר מנכדיו וממקורביו, בהם מי ששימש כראש לשכתו ישראל מימון, מי שהיה יועצו האסטרטגי ראובן אדלר ונהגו האישי בעבר, ז'ילבר כהן.

בעדכון שמסר פרופ' רוטשטיין אמש, הוא התייחס להחמרה נוספת שחלה במצבו של שרון ואמר כי חלה הידרדרות איטית נוספת במצבו. "לא ראינו הטבה במדדים העיקריים והכיוון הוא שינוי לרעה", ציין רוטשטיין, שהסתמך על תוצאות הבדיקות של שרון מסוף השבוע.

"אנחנו רואים אי ספיקה רב מערכתית שמתפתחת מול עינינו. אם בכלל יש שינוי - אז הכיוון הוא החמרה. אמנם זו לא החמרה מהירה, אלא הדרגתית, במצב תפקוד איבריו. נמשיך לטפל בו בכל הטיפולים שיש לנו".

הוא ציין כי שרון מקבל טיפול תומך, שכולל תרופות שפועלות לייצב את מצבו מבחינת מערכת הדם וכלי הלב: "במצבים כאלה אנחנו תמיד עדים לזיהומים, ויש סימנים לכך שיש זיהום בדמו של שרון, ואנו מטפלים בזה. צריך לאזן אותו בטיפולים רפואיים נוספים".

הפרופסור אמר כי הוא חש כי אלה ימיו האחרונים של שרון, אך הדגיש כי "הרופאים שמטפלים בו כל הזמן מסתכלים תמיד קדימה בתקווה, אריק הוא לוחם שידע תמיד להפתיע אותנו, כמו למשל לפני חודשיים וחצי כשהוא יצא ממצב קשה".