תיעוד: חילוץ מוסק של נעדר במדבר יהודה

לאחר חיפושים שנמשכו ימים ארוכים, הצליחו כוחות מיחידת 669 ומיחידות החילוץ ערד, לחלץ הבוקר גופת גבר, ככל הנראה משבט טראבין, הנעדר מיום רביעי האחרון. "התוצאה אמנם עגומה, אבל החילוץ הסתיים בהצלחה", סיפר אחד המחלצים

לפחות 200 אלף בני אדם, המשתייכים לשורות האופוזיציה באוקראינה, הפגינו היום (א') במרכז הבירה קייב בקריאה לנשיא המדינה ויקטור ינוקוביץ' לחתום על הסכם סחר עם האיחוד האירופי. זהו השבוע הרביעי במהלכו נמשכות ההפגנות ברחבי אוקראינה. הפגנת הענק שנערכה היום מהווה עבור האופוזיציה במדינה מפגן כוח ונחישות אל מול הממשל, שבינתיים לא ממהר לאמץ את הסכמי הסחר עם אירופה.

ההפגנה במרכז קייב היא רק אחת מעשרות הפגנות שנערכות ברחבי המדינה ובקייב עצמה. בכיכרות מרכזיים בערי אוקראינה נערכות הפגנות נוספות עם עשרות אלפי משתתפים. ההפגנות החלו ב-21 בנובמבר, כשהנשיא ויקטור ינוקוביץ' דחה את ההסכם עם האיחוד האירופי שעמד במרכז תשומת הלב במדינה. במקביל, ינוקוביץ' דאג להעמיק את היחסים הכלכליים והתלות בכלכלה הרוסית וכך הצית ויכוח שמתקיים באוקראינה במשך יותר מעשרים שנה.

"המפגינים מהווים השראה לעולם כולו"

ההפגנות במדינה משכו תשומת לב רבה ברחבי העולם. הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין הביע הבוקר הזדהות עם המפגינים. "אתם מעוררים השראה עבור עולם כולו" אמר מקיין למפגינים. "אוקראינה תעשה את אירופה למקום טוב יותר ואירופה תעשה את אוקראינה למקום טוב יותר". דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד, התייחסה אמש למחאה ואמרה כי "אנחנו כאן כדי לתמוך בהליך שליו".

ההפגנות והלחץ הבינלאומי על ינוקוביץ הוביל את ראש ממשלתו להודיע בסוף השבוע שהממשל בוחן שוב את ההסכם עם אירופה. "מה שקורה כאן היום היא הפיכה נגד הקולוניאליזם הרוסי, אנחנו אוקראינים!" אמר אחד ממנהיגי המפגינים יורי לוטסנקו, שכיהן בעבר כשר הפנים. "אנחנו מפנים את ההאשמות שלנו למוסקבה - אנחנו לא נשמעים לפקודות שלכם, אנחנו מדינה עצמאית".