נתניהו ספד לרב יוסף: "יחיד בדורו"

טרם צאתו של מסע ההלוויה, הגיע ראש הממשלה לבית ההלוויות וספד לרב עובדיה יוסף שהלך לעולמו. "זו אבידה גדולה לעם ישראל", אמר בצער, "הוא היה ללא ספק מגדולי הפוסקים בדורנו". שר הביטחון: "מנהיגותו היתה ייחודית, חסרונו יורגש"

אחרי ההודעה על פטירתו של הרב עובדיה יוסף, ראש הממשלה, בנימין נתניהו ספד היום (ב') למנהיג תנועת ש"ס. "זו אבידה גדולה לעם ישראל", קרא נתניהו בצער, "הוא היה יחיד בדורו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושב על שרשרת הדורות מאז המשנה, הגאונים של בבל וספרד, זו פשוט חוליה בשרשרת אהבת התורה ואהבת ישראל", אמר ראש הממשלה שהגיע לבית ההלוויות שמגר, טרם צאתו של מסע ההלוויה, "ללא ספק מדובר באחד מגדולי הפוסקים בדורנו". 

ראש הממשלה ציין כי מנהיג תנועת ש"ס היה רב בעל תעוזה. "הוא הלך למקומות שלאנשים גדולים אחרים לא היתה התעוזה; הוא הלך ראשון נחשון לפני המחנה".

 

הנשיא פרס: "מורי ורבי, שכב בשלום"

הנשיא פרס ספד גם הוא לרב בבית הלוויות בירושלים. "לפני מספר שעות הלכתי להיפרד ממורי, רבי וידיד נפשי המרן עובדיה יוסף", סיפר פרס. "זו הייתה שעה קשה. גרוני נחנק מדמעות- לחצתי את ידו שעוד הייתה חמה ונשקתי על מצחו שנראה לי גדול כתמיד. כשלחצתי את ידו חשתי שאני לוחץ את ידה של ההיסטוריה וכנשקתי לראשו חשתי שאני מנשק לגדולתה של ישראל".

הנשיא סיים את דבריו ואמר: "מורי ורבי שכב בשלום ותישן בשלום עד בוא מנחם משמיע שלום. זכותך תגן עלינו ועל כל ישראל ותהא מליץ אושר לבני משפחתך ולבני ישראל כולם".

שר הביטחון:"מנהיגותו נשענה על חוכמתו"

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון סיפר על היכרותו עם הרב. "בהיותי ראש אמ"ן נפגשתי עימו, לבקשתו, כדי לשטוח בפניו את תובנותיי בנושאים שונים הקשורים בביטחון המדינה, ומאוחר יותר גם כרמטכ"ל וכשר בממשלה".

יעלון תיאר אדם מרשים וחכם בצורה יוצאת דופן. "הוא היה מעורב במתרחש בישראל ומחוצה לה, ואישיותו באה לידי ביטוי, לא רק בזכות היותו גדול בתורה ובפסיקה, אלא גם בשל העובדה שהקפיד להאזין לדעות שונות - לפני שגיבש את עמדתו".

שר הביטחון הוסיף כי הרב יוסף היה אדם פרגמטי הן בעמדותיו המדיניות והן בפסיקותיו. "מנהיגותו הייחודית נשענה על חוכמתו, גדולתו בתורה ומעורבותו ברבדיה השונים של החברה הישראלית, שחסרונו יורגש בה".

בשעות הצהריים, בתדרוך עיתונאים דרמטי, הודיעו נציגי בית החולים הדסה עין כרם על מותו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. "אנחנו מודיעים בצער רב על פטירתו של מר"ן, נשיא מועצת חכמי התורה, הגאון הרב חיים עובדיה יוסף", אמרו נציגי בית החולים הדסה. "אנו מבקשים להודות לצוות בית החולים, לרופאים, לאחיות וכל העובדים על הטיפול המסור ברב, ימים כלילות בשבועות והחודשים האחרונים. הצוות נלחם על חייו עד רגעיו האחרונים. אנו מרכינים ראש יחד עם כל בית ישראל על לכתו".

יו"ר ש"ס אריה דרעי, היום (רויטרס)

דרעי וישי פרצו בבכי: "נותרנו יתומים"

מיד עם פרסום ההודעה פרצו עשרות מתומכי הרב שהתקבצו בבית החולים בבכי תמרורים שנשמע ברחבי בית החולים. גם יושב ראש ש"ס אריה דרעי וח"כ אלי ישי שהגיעו לבית החולים פרצו בבכי כשהגיעה הבשורה המרה. "נותרנו יתומים", אמרו. בבית החולים החלו המאמינים להעביר בניהם מספריים ולקרוע את בגדיהם לאות אבל.

אבל כבד בציבור החרדי, היום (רויטרס)

מסע הלוויה של הרב עובדיה ייצא בשעה 18:00 משכונת גאולה בירושלים, מישיבת פורת יוסף אל בית העלמין סנהדריה דרך רחוב מלכי ישראל, שמגר, ירמיהו, בר אילן עד לבית העלמין. בציבור החרדי מעריכים כי הלווייתו צפויה להיות מהגדולות ביותר שידעה העיר ירושלים בדורות האחרונים. ובמשטרה נערכים לעומסי תנועה כבדים ברחבי העיר.

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו - הסיקור המלא:

דרעי וישי בכו: "נותרנו יתומים"

הלווית הרב יוסף: כבישים רבים ייחסמו

נתניהו ספד: "היה ענק בתורה ובהלכה"

בגיל 93: הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו

הרב עובדיה יוסף בתמונות: מהרבנות למנהיגה הרוחני של ש"ס

צפו: דבריו האחרונים של הרב יוסף