הנשיא בירך את ג'רבי: "את תותחית, שימחת עם שלם"

יום אחרי שהג'ודוקא הישראלית ירדן ג'רבי עשתה היסטוריה וזכתה בתואר אלופת עולם, הגיע תורה של הברכה המסורתית באירועים מסוג זה – שיחת טלפון עם נשיא המדינה. "הבאת ניצחון מדהים ברגע חשוב כשיש דאגות רבות מסביב. כל העם מעריך אותך ומודה לך", אמר פרס לאלופה הטרייה. צפו בשיחה המרגשת

גאווה ישראלית: נשיא המדינה שמעון פרס שוחח היום (ו') עם הג'ודוקא ירדן ג'רבי ובירך אותה על זכייתה אמש במדליית הזהב באליפות העולם בג'ודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבאת ניצחון מדהים שעשוי מחוכמה, מהירות ורוח. את תותחית אמיתית, כל העם מעריך אותך ומודה לך", אמר הנשיא לג'רבי בת ה-24. "ראינו בטלוויזיה איך התרגשת, דמעות של שמחה זלגו על לחייך וכולנו דמענו ביחד איתך. אנחנו גאים בך, אוהבים אותך ומחכים לשובך. כשתשובי ארצה אני מזמין אותך לבית הנשיא כדי להביע את תודתי".

רגע הזכייה של ג'רבי, אמש (רויטרס)

"זה יוצא מן הכלל, הבאת אליפות ברגע חשוב כשיש דאגות רבות מסביב. ברגע אחד, בהינף יד, שימחת עם שלם", המשיך הנשיא. אלופת העולם לא נשארה אדישה לברכות החמות של פרס ואמרה בשיחת הטלפון מברזיל כי היא עדיין לא עיכלה את גודל המעמד: "המאמן שלי קרא לי היום אלופת העולם וזה לא הסתדר לי. תמיד השאיפה היא לנצח ואתמול הכל התחבר".

ירדן ג'רבי ניצחה אתמול (ה') באליפות העולם בג'ודו שהתקיימה בברזיל, לאחר שניצחה בגמר את קלריס אגבננו מצרפת באיפון בתוך 43 שניות בלבד. ג'רבי, המדורגת ראשונה בעולם במשקל עד 63 ק"ג, זכתה במדליית ארד באליפות אירופה האחרונה ובמדליית הזהב בסבב הגראנד סלאם במוסקבה.