בקרוב: נתיב חדש באיילון צפון

אחרי שנים שבהן עמד שומם ושימש למעשה כשוליים בכביש, ייפתח בחודש הבא הנתיב החדש של נתיבי איילון דרום - 10 קילומטרים ממחלף חולות עד צומת חולון לכיוון צפון. לאחר התלבטות האם להקים נתיב תחבורה ציבורית או נתיב רגיל נוסף הוחלט על פשרה: גם וגם

זה היה מאוד מתסכל: בכל בוקר עמדו נהגים רבים בפקק הקבוע מראשון לציון לעבר תל אביב בכביש 20, כשלצד שמאל שלהם עמד נתיב רחב - וריק לחלוטין. לאחר שהתלבטו לא מעט במשרד התחבורה מה לעשות עם הנתיב, שפתיחתו התעכבה בעקבות עבודות של רכבת ישראל, הוחלט שבבוקר הוא ישמש תחבורה ציבורית, ובשאר היום את כל כלי הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנתיב החדש משמש היום כשוליים. הוא נמתח לאורך 10 קילומטרים ממחלף חולות ועד לצומת חולון. ב-2 בספמטבר הנתיב ייפתח, מ-06:30 ועד 09:30 בבוקר לתחבורה ציבורית בלבד, ובשאר השעות לכל כלי הרכב הנוסעים באיילון דרום.

גם בכביש לכיוון דרום נפתח לא מזמן נתיב שלישי שהיום התנועה בו זורמת. בכך מסתיימת חלמאות ארוכת ימים, בה עמד מסלול נוסף ריק לחלוטין באחד מצירי התנועה המרכזיים בישראל. עלות המהלך היא שמונה מיליון שקלים, בעיקר לצורך חיזוק הקיר האקוסטי שמפריד בין הכביש לבין מסילת הברזל הנמתחת באיילון.