בת ים: תינוק טבע למוות בבריכה ביתית

בן שנה וחצי טבע בבריכה במרפסת דירת פנטהאוז בבת ים. מבדיקה ראשונית עולה כי אמו עזבה אותו יחד עם חמשת אחיו, אחד מהם אחיו התאום, לזמן קצר כדי להביא דבר מה מתוך הדירה. כשחזרה מצאה שבנה טבע. צוות של מד"א שהוזעק למקום ביצע בתינוק פעולות החייאה - אך נאלץ לקבוע את מותו

תינוק כבן שנה וחצי טבע היום (ג') למוות לאחר שנפל לבריכה ביתית במרפסת של פנטהאוז בבת ים. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקה ראשונית עולה כי ששת האחים, ובהם אחיו התאום של התינוק, קפצו ביחד אל תוך בריכת הגומי במרפסת בקומה השלישית ושיחקו. האם ששהתה עם הילדים, בגילאי שנה עד 11, הלכה לרגע לקחת חפץ מתוך הדירה וכשחזרה גילתה את התינוק כשפניו בתוך הבריכה. אחיו החלו למשות אותו מתוך המים, והאם מיהרה להתקשר למוקד מגן דוד אדום והזעיקה צוות רפואי.

בעוד הצוות הרפואי עושה את דרכו למקום, החלו אנשי מוקד מד"א לתדרך את האם בטלפון כיצד לבצע פעולות החייאה בבנה. "התקבלה קריאה על ילד כבן שנה וחצי שככל הנראה טבע בבריכה ביתית בבת ים", סיפר ניר הנדלר, פרמדיק שהגיע אל הבית.

הבניין בבת ים בו אירע האסון (חדשות 2)

"הפרמדיקים במוקד הנחו את מי שהתקשרה כיצד לבצע פעולות החייאה. כשהגענו מצאנו את הילד מחוסר הכרה וללא דופק", הוסיף הנדלר וציין כי הצוות המשיך בפעולות ההחייאה זמן רב. "המשפחה קיבלה את הבשורה קשה", אמר הפרמדיק.

אחת השכנות בבניין סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על משפחה דתית ושקטה וזוג הורים נפלאים. "זה זוג צעיר, בסך הכל עם שישה ילדים", אמרה, "זו טרגדיה, הקטן הוא אחד מזוג תאומים. אני לא יודעת איך הם ימשיכו הלאה".

בחודש שעבר: תינוק טבע בעומר 

בחודש שעבר תינוק בן שנה וחצי טבע למוות בבריכה ביתית בעומר. אביו של התינוק הוא שמצא אותו ומיהר להזעיק את כוחות ההצלה. הפרמדיקים שהגיעו למקום פינו את התינוק במצב קריטי לבית החולים סורוקה בבאר-שבע - שם לא נותר לרופאים אלא לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה ובין היתר נבדקה אפשרות כי אחותו בת ה-3 פתחה את השער לבריכת השחייה.

במד"א מדגישים כי על הורים בבתים שבהם ישנם בריכות פרטיות להשגיח על הילדים ולא לאפשר להם להיכנס למים ללא השגחה. "רק בחודש האחרון הגענו לטפל בכעשרה מקרים שבהם נמשו מבריכות ילדים קטנים, צריך לזכור שגם הבריכות הקטנות, המתנפחות יכולות להפוך לקטלניות", הבהירו בארגון.