יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד: "אווירה של שלטון פחד וטרור בנמל"

המשטרה תחקור חשדות לפלילים בפרשת אימפריית העסקים של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן. בריאיון לחדשות 2 אומר היום יו"ר דירקטוריון הנמל, שביקש אתמול לפתוח בחקירה משטרתית: "לא הופתעתי מהפרטים שנחשפו בתחקיר, אבל הייתי עצוב מאוד". לדבריו, בעבר טענו המנכ"ל והנהלת הנמל כי התנהגותו של חסן היא בהתאם לנהלים

אחרי שפנה למפכ"ל המשטרה בבקשה לפתוח בחקירת עסקיו הפרטיים של אלון חסן, התייחס היום (ב') יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד בראיון לחדשות 2 להחלטתו. "הרגשתי שיש שלטון פחד וטרור בנמל", אמר גדעון סיטרמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא הופתעתי מהפרטים שנחשפו בתחקיר, אבל הייתי עצוב מאוד", הוסיף. "לא נעים שהתדמית של הנמל באה לידי ביטוי בכתבות מהסוג הזה". לדברי סיטרמן, כשהגיע לנמל אשדוד כבר פורסמה כתבה נרחבת על התנהלותו של חסן, ובעקבותיה הורה למבקר הפנים של החברה להכין דוח בנושא.

"יצא דוח דליל יחסית, שהופץ לכל חברי הדירקטוריון. עיינו בו, שאלנו שאלות אבל המנכ"ל וההנהלה אמרו שזה בהתאם לנהלים", אמר יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד. "לא נכנסנו לכמות ולעומק, אבל רשות החברות מיד הגיבה וביקשה להעמיק את החקירה". לדבריו, ברשות כנראה ידעו או העריכו שיש דברים בגו ודרשו חקירה נוספת.

סיטרמן דוחה טענות בנוגע לאחריות אפשרית שלו להתנהלות בלתי תקינה בנמל. "ניסיתי להכניס עם חבריי נורמות התנהגות אחרות, שקיפות. אנחנו בית זכוכית", התעקש. הוא נשאל האם ייתכן שגורמים בנמל העלימו עין מהתנהלותו של חסן מתוך חשש, ואמר: "זה לא סוד שהרגשתי שיש שלטון פחד וטרור בנמל אשדוד".

תלונה במשטרה נגד חסן

הבוקר פנתה התנועה לאיכות השלטון בבקשה לפתוח בחקירה נגד חסן, בחשד שניצל את מעמדו לעשיין הון עצמי. בתנועה לאיכות השלטון אמרו כי "מהכתבות עולים חשדות לכאורה קשים וחמורים לניצול מעמד כעובד ציבור וכיו"ר ועד לעשיית הון עצמי במבחר עסקי משפחה פרטיים וכן כשל מוחלט של גורמי הפיקוח בנמל ומחוצה לה בטיפול במציאות המעוותת שנוצרה".

אתמול הודיע מבקר המדינה יוסף שפירא כי מזה מספר שבועות הוא בודק את התנהלותו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. גם רשות החברות הממשלתיות העבירה דוח מקיף ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בנושא.

בכיר בהסתדרות סיפר אתמול לחדשות 2 כי השעייתו של חסן אינה זמנית. לדבריו, הוא אינו צפוי לשוב לתפקיד יו"ר ועד עובדי הנמל גם לא אחרי שתסתיים הבדיקה או החקירה המשטרתית. מחר יו"ר הוועד שהשעה עצמו צפוי לשוב לעבודה כמפעיל ציוד טכני אחרי תשע שנים שבהן תפקידו התמצה בייצוג העובדים.