סיכום הכותרות המרכזיות בסוף השבוע: ניצב נאלץ לפרוש, מתיחות בצפון‎

חדשות סוף השבוע: מבוכה למשטרה – ניצב כהן, מפקד מחוז ש"י, יפרוש בעקבות החשדות שניהל התכתבויות אינטימיות עם שוטרת; בלבנון מדווחים כי מטוסי קרב של חיל האוויר חגו במהלך השבת באזור הגבול, למרות המתיחות – הגבול נשאר שקט; סערת נתניהו: בארה"ב מדווחים כי קרי "מאבד את סבלנותו" מול ראש הממשלה

פרש: ניצב קובי כהן (משטרת ישראל)

סיכום חדשות סוף השבוע: מפקד מחוז ש"י ניצב קובי כהן החליט לפרוש מהמשטרה, בעקבות החשדות נגדו לפיהם ניהל התכתבויות אינטימיות עם שוטרת ולאחר שנחקר בנושא השבוע. המפכ"ל דנינו קיבל את בקשתו לפרוש, ואמר כי הוא מצר על הנסיבות שבהן כהן מסיים את תפקידו אך הוא רואה בדבר "מהלך מתחייב". ניצב כהן זומן לחקירה במשרדי היחידה לחקירת שוטרים, בעקבות מכתב אנונימי שנשלח אליהם. בחקירתו הודה שחיזר אחרי השוטרת, במח"ש הוחלט כי אין היבט פלילי בפרשה אך הטיפול בה יהיה משמעתי.

המתיחות בגבול הצפון נמשכה בסוף השבוע: אחרי התקיפה בסוריה המיוחסת לישראל, בלבנון מדווחים כי מטוסי קרב של חיל האוויר הוזנקו במהלך השבת לגזרה וביצעו גיחות מעל הגבול. מטרות הטיסות: הפגנת נוכחות ואיסוף מודיעין. במקביל, בכווית מדווחים היום על סמך מקורות בממשלת לבנון כי בארגון חיזבאללה הבטיחו שלא להגיב על התקיפה משטחה של לבנון.

המתיחות נמשכת: נתניהו וקרי, ארכיון (משה מילנר, לע"מ)
נאומו המתוכנן של ראש הממשלה נתניהו ערב הבחירות ממשיך להסעיר את המערכת הפוליטית. עיתון ה"ניו יורק טיימס" פרסם הבוקר מאמר מערכת ובו נכתב כי הניסיון לגייס את הקונגרס לצורך הטלת סנקציות על אירן, בניגוד לעמדת הנשיא אובמה, יפגע ביחסים בין שתי המדינות. במאמר נכתב גם כי מזכיר המדינה ג'ון קרי מאבד את סבלנותו נוכח מה שהוגדר ההחלטה של נתניהו "לשחק בפוליטיקה".

במגזר הערבי דורשים: "לשנות את השם המחנה הציוני"

זוועות דאע"ש נמשכות: ארגון המדינה האסלאמית הוציא להורג את אחד השבויים היפנים שבהם החזיק - כך עולה מסרטון שפרסמו פעילי דאע"ש ברשתות החברתיות. במסר קולי שהועבר גם למשפחתו של השבוי השני, קנג'י גוטו ג'וגו, הוא נראה כשהוא מתחנן על חייו ומבקש להפעיל לחץ על ממשלתו כדי להביא לשחרורו. מהימנותו של הסרטון אינה ברורה, וגם הרשויות ביפן בודקות את הנושא.

הבוקר התברר כי לא התאחה הקרע במפלגת העבודה. השר לשעבר ראלב מג'אדלה, מבכירי המפלגה במגזר הערבי, דורש לשנות את שם הרשימה המשותפת של העבודה והתנועה, "המחנה הציוני", אחרת יקרא לתומכיו שלא להצביע למפלגת העבודה. לדבריו השם הזה מדיר את ערביי ישראל, ואם לא ישונה בכירי הציבור הערבי יקראו לא להצביע לעבודה, אלא למפלגות אחרות כולל למפלגה הערבית המאוחדת.

ועוד במהלך השבת: האצנית אולגה לנסקי ששבה לאחרונה מהשעייה לאחר שלא התייצבה לבדיקת סמים - שברה היום את שיא ישראל בריצה ל-60 מטרים. בתחרות אתלטיקה בראשון לציון שברה לנסקי את השיא שלה עצמה במקצה, והעמידה אותו על 7.48 שניות. לפני שנה שברה לנסקי את השיא המיתולוגי של אסתר רוט שחמורוב במקצה למאה מטרים - אולם הוא נפסל כעבור מספר ימים משלנסקי לא התייצבה לבדיקת חומרים אסורים, כנדרש.