צפו: חג הפסח הגיע גם לספארי

עובדי הספארי ברמת גן החליפו השבוע את מזונם של בעלי החיים לכבוד חג הפסח. למרבה ההפתעה החיות הביעו עניין רב במצות היבשות שהוגשו להם. "הלחם הוא רק תוסף ולא מזונם העיקרי", הסבירו היום בספארי. בתיאבון

חג הפסח הגיע גם לספארי ברמת גן: בעלי החיים, הרגילים לאכול לחם ברב ימות השנה, נאלצים להתמודד בחג עם שינויים בתזונה. כמו שאר התושבים בישראל גם הם נפרדו השבוע מהלחם ועברו לתפריט המורכב ממצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשבועיים לפני כניסת החג, החליפו המטפלים בספארי את מזונם של בעלי החיים במקום שנאלצים להתרגל למצות היבשות. "הספארי נערך לכך מראש ומזמין 5 קילוגרמים מצות עבור בעלי החיים", מספרים שם על ההיערכות.

הארוחה החדשה הפכה לאטרקציה של ממש ובין החיות שנהנו מהמאכל יוצא הדופן ניתן למצוא בעיקר את הקופים ואת בעלי החיים בפינת החי. יוסי הפיל, שרגיל לאכול 8 כיכרות לחם מדי יום - הוא היחידי שנשאר עם התזונה הישנה שלו. 

שמחה גדולה לבעלי החיים? (דוברות הספארי)
עבור בעלי החיים לא מדובר בשינוי משמעותי בתזונתם מאחר והלחם - או המצות, משמשים רק כתוסף ולא כמזונם העיקרי המורכב מפירות, ירקות ולעיתים בשר. "הסיבה העיקרית לכך שאנחנו מחליפים את המזון היא בשל איסור ראיה והימצאות חמץ במקומות ציבוריים", מסבירה שגית הורוביץ, דוברת הספארי.

תקופת החגים ידועה כאחת העמוסות ביותר עבור גן הספארי - שם מצפים לכ-60,000 מבקרים. לצורך כך נערכים כ-100 מתנדבים יחד עם 150 עובדים ומדריכים שינסו למנוע את האכלת בעלי החיים במקום.