בעקבות מזג האוויר הסוער: הפסקות חשמל הורגשו ב-5,000 בתים

צרכנים רבים התלוננו במהלך היום על זמני המתנה ארוכים עד לתיקון הנזק שנגרם לקווי המתח. בשל הסערה ובניסיון לשפר את השירות לצרכנים, הוכרזה כוננות מיוחדת במוקד הטלפוני 103

הפסקות חשמל הורגשו ב-5,000 בתים (shutterstock)

ההצפות ושיבושי התנועה הביאו ישראלים רבים להסתגר בבתיהם, אבל גם שם לא הצליחו כולם למצוא מקלט ממפגעי מזג האוויר הסוער: משעות הבוקר וגם כעת מורגשות באזורים שונים ברחבי הארץ הפסקות חשמל, שלפי הערכות - לא פסחו מעל 5,000 בתים עד כה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

בחברת החשמל הסבירו כי רוב השיבושים באספקת הזרם נגרמו בעקבות עצים או חפצים כבדי משקל שקרסו על קווי המתח. חלק מהצרכנים התלוננו על המתנה ארוכה למדי עד להשלמת התיקונים, אבל בחברה טענו כי פרק הזמן הממוצע לכך נע סביב שעתיים עד שלוש שעות. במקרים חריגים, דוגמת עקירת עמודי חשמל ממקומם, אורכת עבודה הטכנאים זמן רב יותר.

עם זאת, הדגישו בחברה כי נכון לשעות הערב, נרשמת אספקת חשמל סדירה ל-99.8% מהבתים ברחבי הארץ.

את הצרכנים - לפחות בחלקם - לא הצליחו הנתונים לשכנע: בעמוד הפייסבוק של חברת החשמל גוללו גולשים רבים תלונות על ניתוק לכאורה מהזרם למשך יומיים. תושבי בקריות בדרום תל אביב טענו לאספקה משובשת במשך יותר מיממה, ובמקרה שנרשם בבת-ים ארך משך התיקון יותר מ-12 שעות.

בחברת החשמל הדגישו כי למרות הטענות, מצביעים הנתונים על כך שלמרות מזג האוויר הקיצוני - נרשמה כמות תקלות פחותה משיעורה בממוצע ביום חורף רגיל. נוסף על כך, הדגישו שם כי העובדים הוצבו בכוננות למשך כל שעות היממה וכי נציגי השירות במוקד 103 תוגברו. בחברה פנו לציבור בבקשה להזיז או לקשור חפצים כבדים שעלולים לעוף ברוח העזה ולהסב נזק לתשתית החשמל.