שביתת האחיות נכנסה אל יומה השלישי

השיחות שנערכו זה הלילה השני ברציפות בין משרד האוצר לבין הסתדרות האחיות לא הצליחו להביא להסכמה בין הצדדים, והשביתה תימשך גם היום. בהסתדרות האחיות ממשיכים לקרוא להתערבות ישיבה של ראש הממשלה במשבר

הפגנת אחיות, אתמול (חדשות 2)

שביתת האחיות תימשך גם היום: השיחות שנערכו זה הלילה השני ברציפות בין משרד האוצר לנציגי הסתדרות האחיות הסתיימו ללא הסכמה, והשביתה תיכנס אל יומה השלישי. הסתדרות האחיות ממשיכה לקרוא להתערבות ישירה של ראש הממשלה במשבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נציגי האוצר העלו שורת הצעות שנועדו להעלות את שכרן של האחיות, מתן תמריצים ומענקים לכניסה למקצוע והדיונים ימשכו. משרד האוצר קורא לאחיות לשוב לעבודה סדירה ובמקביל לשוב לשולחן ולדון בפתרון הבעיות האמיתיות של מקצוע האחיות", נמסר אתמול ממשרד האוצר.

בשל השביתה שנכנסת אל יומה השלישי ברציפות, הצוותים במחלקות ובחדרי הניתוח שבבתי החולים עובדים בכוח מצומצם מהרגיל ולכן בתי החולים עובדים במתכונת שבת. האחיות משביתות היום גם את קופות החולים של "כללית", את מרבית טיפות החלב ואת שירותי האחיות בבתי הספר.

האחיות: חדרי המיון הפכו לחדרי מלחמה

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן התייחסה למגעים עם האוצר ואמרה לחדשות 2: "הסכמים יש לכבד, לא יעלה על הדעת שאנחנו במצב כזה קשה. כל אחד שנכנס לחדרי המיון נכנס לחדרי מלחמה, חולים שוכבים במסדרונות".

כהן קראה להתערבות נתניהו במשבר ואמרה: "פשוט מאוד נוח להם, כל השנים ניצלו את האחיות, הפקירו את החולים ולא פתחו מיטות כמו שהבטיחו. צריך להבין שהאחיות לא מסוגלות יותר להמשיך ולעבוד ככה, לטפל בכל כך הרבה חולים. הגיע הזמן שיישבו ראש הממשלה ושר האוצר, שלא נגיע למצב של הכבאים".