יוזמה בפייסבוק: "תומכים בתושבי שדרות"

בעקבות ההסלמה בדרום נפתחה קבוצה בפייסבוק שקוראת לתושבי המרכז להגיע ביום שישי לשדרות כדי לחזק את תושבי עוטף עזה ולהשתמש בשירותי העסקים המקומיים. "זו שעתה היפה של מדינה ישראל, אחדותנו היא כוחנו", נכתב בדף הפייסבוק של הקבוצה

באים לחזק. קסאם בשדרות, ארכיון (חדשות 2)

ההסלמה בימים האחרונים בדרום הארץ שבה ומציפה יוזמות הזדהות עם תושבי האזור: יוזמה חדשה קוראת לחזק את תושבי האזור והעסקים המקומיים, והחלה בפייסבוק. 200 בני אדם כבר אישרו כי יטלו חלק ביוזמה. "תושבי הדרום אזרחי ישראל, נמצאים בשעה קשה. אנחנו יכולים לחזק אותם ולהיות אתם בשעה קשה זו", נכתב בדף הפייסבוק של היוזמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סבב האלימות בדרום נמשך, שוב יישובי הדרום ואזרחי הדרום נמצאים תחת אש", נכתב עוד. "שגרת חייהם חוזרת לסיוט המוכר, הפחד מהלא נודע, אזעקת צבע אדום, המציאות אליה גדלים ילדים, התלמידים שלא לומדים, ההורים שלא רגועים, עוד סבב ועוד סבב ונראה כי המצב רק מחמיר".

לכן, קוראים ביוזמה לאזרחי ישראל להגיע ביום שישי לעיר שדרות ולהעביר את היום עם תושבי העיר. "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות", נכתב. אין מדובר ביוזמה הראשונה. בעבר תושבי המרכז הגיעו לעשות קניות בשדרות בעת הסלמה בדרום, כדי לחזק את הכלכלה ואת העסקים המקומיים ולהעביר מסר של סולידריות לתושבים שנמצאים תחת אש מתמדת מעזה.