צפו: מלון ישן בבת ים קורס בשניות

עשרות סקרנים הגיעו לטיילת בבת ים על מנת לצפות בפיצוץ מבוקר של מלון "סאן" שקרס אל הקרקע בתוך שניות. במקום המלון, שהתנשא לגובה של כ-40 מטרים, ייבנו שלושה מלונות חדשים וגדולים יותר. "קו החוף ייחסם לחלוטין", טענו תושבי העיר שמחו על המהלך. "הגיע הזמן לחדש את קו רצועת החוף", טען מנגד ראש העיר לחיאני

מלון "סאן" ברחוב בן גוריון בטיילת בת ים, פוצץ הבוקר באופן מבוקר לאחר שעמד נטוש מאז שנת 2005. המלון בעל 14 הקומות, שהתנשא לגובה של כ-40 מטרים, הפך לאבק תוך שניות ספורות לקול צהלותיהם של סקרנים רבים שהגיעו לחזות באירוע הנדיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משטרת מחוז תל אביב אבטחה את המקום וחסמה מספר רחובות מקבילים במהלך ההכנות לפיצוץ ולאחריו. הפיצוץ בוצע על ידי חברת "תמר" באמצעות 25 ק"ג של חומר נפץ שהוצמדו לקורות היסוד של המבנה. תושבים רבים שהיו במהלך הליכת הבוקר שלהם בטיילת, כמו גם מפגינים ובכירים בעיריית בת ים צפו במתרחש.

במקום המלון שנהרס, על פי תכנית העירייה, ייבנו שלושה מלונות חדשים בני 40 קומות כל אחד. במהלך השנים האחרונות התכנית לוותה במאבק עיקש של התושבים בניסיון למנוע את בניית המלונות שלטענתם יהרסו את קו החוף של העיר.

ניצה גואטה, תושבת העיר וממובילות המאבק נגד בניית המלונות החדשים הגיעה יחד עם רבים מחבריה למחות נגד המהלך. "איפה שמעת על עיר שאישרה לבנות בכזה גובה על החוף?", תהתה. "כל קו החוף של העיר הולך להיחסם ולא אכפת לאנשים בעירייה, הם רואים רק כסף מול עיניהם".

ראש עיריית בת ים, שלמה לחיאני, צפה אף הוא בפיצוץ העז והשיב לטענות אזרחי עירו. לדבריו, הגיעה העת לחדש את קו רצועת החוף של בת ים. "אני מבין את ניצה", ענה לחיאני לתלונות המפגינה. "היא גרה בדיוק במקם שאנחנו הולכים לבנות וכל הנוף ייחסם לה".