אשת הרב יאשיהו פינטו ניסתה לשים קץ לחייה

על רקע החקירה המתנהלת נגד הרב יאשיהו פינטו, ומעצר הבית שלו ושל רעייתו, הוזעקו היום צוותי רפואה לבית הרב באשדוד, לאחר שהתקבל דיווח על ניסיון התאבדות לכאורה של אשת הרב, רבקה דבורה, שפונתה לבית החולים במצב קל. יועץ התקשורת של הרב תוקף: התרענו בפני המשטרה על מצבה הנפשי

נחשד במעשי שוחד. הרב פינטו (AP)

על רקע החקירה שנפתחה בשבועות האחרונים נגד הרב יאשיהו פינטו בחשד למתן שוחד והלבנת כספים, מגיעים בשעה האחרונה דיווחים על כך שצוותי רפואה הוזעקו לבית הרב באשדוד. על פי הפרסומים נראה כי אשת הרב, רבקה דבורה פינטו, ניסתה להתאבד באמצעות בליעת כדורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

הרב פינטו ורעייתו שהו במעצר בית מאז השבוע שעבר, לאחר שנחקרו באזהרה במשטרה ושוחררו על ידי בית משפט השלום בראשון לציון לביתם, בתנאים מגבילים. צוותי הרפואה שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לאישה, שפונתה במצב קל לבית החולים שיבא בתל השומר.

שעות ספורות לאחר שניסתה אשת הרב לשים קץ לחייה בשל החקירה המשטרתית, תוקף אמיר דן, יועץ התקשורת לרב, את התנהלות המשטרה שלטענתו לא נענתה להתרעות הפרקליטים באשר למצבה הבריאותי. "היה אפשר למנוע את המקרה המזעזע הזה", אמר דן.

"התרענו בפני בית המשפט וגם בפני המשטרה כי מדובר בדיני נפשות, אך לצערנו התעלמו מהתרעותינו", הדגיש דן. "התחושה היא כבדה מאוד ואלפי חסידיו של הרב מתפללים לשלומה של הרבנית".

עו"ד ירון ליפשס פנה לבית המשפט וביקש לדחות את חקירת הרבנית משום שלטענתו, אינה כשירה לעמוד במעמד. ראש אגף החקירות במשטרה הסכים לדחות את החקירה בשעתיים בלבד.

החשד: הרב ניסה לשחד את ראש חטיבת החקירות במשטרה

על פי החשדות המיוחסים לרב, הוא ניסה לכאורה לשחד את ראש חטיבת החקירות במטה הארצי, תת-ניצב אפרים ברכה וכן בהלבנת כספים. צוות מאגף החקירות והמודיעין במשטרה פתח לפני כמה שבועות בחקירה מיוחדת סביב התנהלותו.

לחדשות 2 נודע כי את תשלום השוחד, שהסתכם בעשרות אלפי שקלים, העבירה רעייתו של הרב פינטו אל אשתו של תת-ניצב ברכה. במשטרה הבהירו כי האחרון דיווח על ההתרחשויות לממונים עליו - ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', והמפכ"ל - רב-ניצב יוחנן דנינו.

פינטו הכחיש בחקירתו כי הכספים שהעביר לברכה שולמו לו כשוחד. הוא טען כי העניק לו סיוע כספי שנועד למטרות אישיות, והסביר כי בין בני משפחתו שלו לבין אלו של ברכה קיימת היכרות ארוכת שנים שבמהלכה סייע לקצין המשטרה פעמים אחדות.

במשטרה חושדים עם זאת כי פינטו ביקש לקבל לידיו חומרים מחקירה אחרת המתנהלת סביב פרשה של הלבנת כספים, ששמו של הרב נקשר בה. יאשיהו פינטו, בנו של הרב חיים פינטו, נמנה עם מקימיהם של מוסדות יהודים רבים בארץ וברחבי העולם, ששוויים הוערך על ידי המגזין "פורבס" בכ-75 מיליון שקלים.