תינוק אושפז לאחר שאכל דייסת מלח

לבית החולים וולפסון הגיע תינוק בן 7 חודשים לאחר שהוריו האכילו אותו בטעות בדייסה שהוכנה עם מי מלח. מבדיקה התברר כי אמו של התינוק התבלבלה בין בקבוק המים המלוחים שלקחה למזכרת לבקבוק מים מינרלים. התינוק אושפז במצב בינוני ושוחרר כעבור יממה

"התינוק אכל דייסת מים מלוחים" (חדשות 2, ארכיון)

תינוק בן שבעה חודשים הגיע בתחילת השבוע לבית החולים "וולפסון" שבחולון, לאחר שהוריו האכילו אותו בדייסה שהוכנה ממימיו של ים המלח. התינוק אושפז במצב בינוני במחלקה לטיפול נמרץ לילדים ושוחרר כעבור יממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זוג ההורים, תיירים שטיילו בים המלח, מילא בקבוק מים למזכרת ממי הים המלוחים. אך לרוע מזלם, מספר שעות לאחר מכן, בעת שניגשה האם להכין דייסה לבנה הפעוט, התבלבלה בבחירת הבקבוקים והשתמשה בטעות במי המלח, במקום במים המינרלים.

לאחר שהאם האכילה את התינוק על אף סירובו, היא הבחינה כי הוא מטושטש ועומד לאבד את הכרתו. ההורים מיהרו לפנות אותו לבית החולים במצב בינוני. הפעוט טופל במחלקה לטיפול נמרץ לילדים בבית החולים "וולפסון" ושוחרר לביתו לאחר יממה במצב יציב.

"בגופו של התינוק נמצאו כמויות גבוהות של מלחים"

ד"ר ציון חורי, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בילדים בבית החולים וולפסון, סיפר כי הפעוט הגיע לבית החולים כשבגופו נמצאו רמות גבוהות של מגנזיום וקלציום, מלחים המצויים ברמה גבוה במי ים המלח. "כשהתינוק הגיע, ביצענו בדיקות דם וגילינו את רמת המלחים הגבוהה. כשהם מצויים בנפרד, הם עלולים להוביל למוות", הסביר ד"ר חורי. "למזלו של הפעוט, מאחר ושני המלחים הללו היו בגופו, הרי שהם ספגו זה את זה, ולכן לא נשקפה סכנה לחייו", הבהיר.

לדברי ד"ר חורי, הפעוט טופל באינפוזיה, עד שגופו נוקה מן המלחים. "השתמשנו גם בתמיסת מלח רגילה כדי לאזן את מצבו", הוסיף חורי. לאחר שיוצב מצבו, שוחרר הפעוט לביתו.