אחרי העימות: נכדתו של רבין משיבה אש

קשה היה להישאר אדישים לחילופי הדברים הקשים בין פעיל הימין איתמר בן גביר לנועה רוטמן. אחרי התגובות הרבות שקיבלה, ביקשה רוטמן להודות לתומכים בדף הפייסבוק שלה, בו כינתה את בן גביר "המיוזע החזירי עם דגל האגרוף" שהביא ל"עימות המטלטל עם מנת הרוע האטום והצרוף"

תגובת רוטמן בפייסבוק (פייסבוק)

המפגש הטעון של נועה רוטמן עם פעילי הימין שהגיעו להפגין באירוע לציון 20 שנה לממשלת רבין השנייה אמש, הותיר אותה בסערת רגשות. התיעוד של חילופי הדברים הקשים בינה לבין פעיל הימין איתמר בן גביר, גרר תגובות רבות נגד האחרון - שחלקן נכתבו על עמוד הפייסבוק של רוטמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר היא מבקשת להודות לתומכיה. בהודעה שכתבה בעמוד הפייסבוק שלה כתבה רוטמן: "לא אזכיר את שם המיוזע החזירי עם דגל האגרוף וחבר מרעיו, ולא את העימות המטלטל עם מנת הרוע האטום והצרוף... אלא אייחד מילים לכם, כולכם, חבריי מהמציאות ומהמקלדת. שכתבתם ושיתפתם וחיזקתם. בעוצמה אדירה, בנחשול של אהבה ואור מול קנאות חשוכה. תודה ענקית!".

"התגובות הללו משיבות נפש, מעודדות ומנחמות כמו מים חיים", הוסיפה רוטמן. "תודה שגם אתם חושבים שאסור להוריד ראש מול ביריונים. שגם לכם נמאס. מהשיטה. מאזלת היד של החוק והסדר להתמודד עם פער ערכי תהומי. עם פיות מטונפים ומסיתים. עם הנבלים שברשות החוק רומסים כל מה שיקר לנו. בסמלי העבר ובהווה. הלוואי שיחד - נחזיר לעצמינו את הכוח וננצח בקרב החשוב הזה על שפיותה ודמותה של המדינה האהובה שלנו. על פיסת האדמה המיוזעת, המשוגעת, הקשה והטובה שלנו - שידעה ימים יפים הרבה יותר של סולידריות, כבוד, דרך ארץ ותקווה. אה, ומנהיגות. הדבר הזה שחסר לי באופן אישי, היום, יותר מתמיד. בוקר טוב ישראל. ותודה".

מה שהחל כמפגש לציון 20 שנים לממשלת רבין השנייה, הפך אתמול לעימות קולני בין מספר פעילי ימין לנכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, נועה רוטמן שתועד במצלמות והפך לקרב האשמות בין הצדדים. "הגיע הזמן שתעשי חשבון נפש", קראו הפעילים לעבר רוטמן. "הפכת עשירה מהרצח".

העימות החל כשבן גביר שאל את רוטמן: "האם עשית פעם חשבון נפש עם עצמך? תעני לי", ונענה בשאלה מצדה: "אתה עשית חשבון נפש עם עצמך?". לדברי בן גביר, הוא עשה חשבון נפש - שהוביל אותו למסקנה שהיה צריך להפגין יותר. "אני שמחה שאנחנו מדינה דמוקרטית, אבל אתם מיעוט", אמרה רוטמן וזכתה בתגובה מבן גביר: "היום אתם מיעוט, אני עובד בכנסת".

כשרוטמן ביקשה להדגיש שמה שבוצע נגד סבא שלה הוא פשע, אמר לה בן גביר בתגובה: "פשע זה מה שסבא שלך עשה, פשע זה מה שרבין עשה, פשע זה מה שהממשלה הזו עשתה. 1,000 נרצחים יש לנו, על מה? הוא נתן להם נשק. על מה?".