איציק קולנגי נטמן; קרוביו ספדו לו: "נויה תגדל לבד"

בבית העלמין בפ"ת נטמן איציק קולנגי שנהרג בבורגס. אשתו שנפצעה עדיין מאושפזת בביה"ח, רק הבוקר התבשרה על מותו ולא השתתפה בהלוויה. הוא הותיר אחריו תינוקת בת 4 חודשים שלא תזכה להכיר את אביה. אחיו ספד לו: "אדאג שתגדל בדיוק כמו שרצית". אביו מירר בקול שבור על קברו: "מבקש ממנו רק חיבוק אחרון"

יומיים אחרי שהנסיעה לנופש בבולגריה הסתיימה באסון, הגיעו הבוקר לבית העלמין "סגולה" שבפתח תקווה רבים מבני משפחתו וחבריו של איציק קולנגי, ללוות אותו בדרכו האחרונה. קולנגי, בן 27 במותו, הוא ראשון קורבנות הפיגוע בבורגס שמובא למנוחות.

הוא הותיר אחריו תינוקת רכה, בת ארבעה חודשים, ואלמנה צעירה - גילת - שנפצעה אף היא בפעולת הטרור. בשל מצבה היא מאושפזת בבית החולים "בילינסון" שבעיר, שם בישרו לה הבוקר על מות בעלה. בעקבות מצבה הרפואי, היא לא השתתפה בהלוויה.

"אדאג שהבת שלך נויה תגדל בדיוק כמו שרצית - אני מבטיח לך את זה", אמר דודו, אחיו של קולנגי בהלוויה. "אני אשמור על אשתך גילת לנצח, היה לי הכבוד לגדול איתך 20 שנה ולישון איתך בחדר - הוא אחד בדורו". אביו עדיין לא מעכל כי בנו נרצח ומירר בבכי מעל קברו. "זה לא נתפס, רק חיבוק אחד, אני מבקש רק חיבוק אחד אחרון", אמר במהלך ההלוויה.

"גילת אמרה שהיא לא תוכל לחיות בלעדיך", זעקו קרובות משפחה של השניים. "איך היא תגדל את נויה לבד?".

בנסיעה לבורגס קיוו בני הזוג קולנגי להעביר יחדיו סוף שבוע ראשון ללא ביתם הבכורה, שנותרה בבית הוריו של איציק. אל הנופש הצטרף אמיר מנשה, חבר ילדות של קולנגי, שנרצח גם הוא. רעייתו נפצעה קל.

זה היה אמור להיות סוף שבוע ארוך של חופש יחד עם זוג חבריהם הטובים, אמיר מנשה ורעייתו. איציק ואמיר נהרגו - שתי הנשים נפצעו. מצבה של גילת מוגדר קשה והיא תוטס הלילה חזרה לארץ. רעייתו של אמיר נפגעה באורח קל.

במקביל להלוויתו של קולנגי התקיימה לווייתו של חברו הטוב, אמיר מנשה, שטס יחד איתו לחופשה ממנה לא שבו. רעייתו של אמיר נפצעה קל בפיגוע והגיעה ללוות אותו בדרכו האחרונה כשהיא על כיסא גלגלים.

טרור בבורגס - סיקור מיוחד:

"האסון נפל דווקא כשנכנסת להריון"

מאור נקבר: "היה מלך השכונה"

אלפי ישראלים ממשיכים לנפוש בבורגס: "קיבלנו הנחות בגלל הפיגוע"

ברק: הפיגוע הוא תקלה מודיעינית

אחמדינג'אד: הפיגוע - מהלומה לאויב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת