שוטרים ניסו לעצור צעיר שהעיר להם על שהחנו ניידת בחניית נכים

מלצר מגבעתיים כמעט ונעצר אתמול לאחר שניסה להפגין "אזרחות טובה" ותיעד עבירה של שוטרי תנועה. אחד השוטרים שלא אהב את הערותיו של המלצר ניסה לעצור אותו משום לא הייתה ברשותו תעודה מזהה. "אף שהם שוטרים, הם לא מעל החוק ואין סיבה שרכבם יעמוד במקום שמיועד לנכים", אמר הצעיר

ניידת משטרה חונה באופן לא חוקי. ארכיון (יוסי זילברמן)

שוטרים ממשטרת התנועה ניסו אתמול לעצור מלצר מגבעתיים לאחר שהעיר להם על כך שחנו בחניית נכים בניגוד לחוק, כך פרסם הבוקר העיתון "מעריב".

לפי הדיווח, שני שוטרים ממשטרת התנועה העמידו אתמול בשעות הערב את רכבם בחניית נכים סמוך לאחד מבתי הקפה בגבעתיים. מלצר שעבד במקום יצא אל השוטרים במטרה להעיר להם ולתעד את העבירה באמצעות הטלפון הסלולרי שברשותו. אך השוטרים לא קיבלו בהבנה את "האחריות האזרחית" של המלצר.

"זה לא עניינך", אמרו לו השוטרים לאחר שביקש הסברים לחנייתם במקום האסור, "אנחנו יושבים ברכב ואם נכה יגיע, אנחנו נזוז". לטענת המלצר הוא לא התווכח עם השניים וחזר פנימה אל בית הקפה.

אך בכך לא הסתיים האירוע. לאחר זמן קצר, יצא מרכבו אחד השוטרים ונכנס לבית הקפה. "מעכשיו כל מי שיחנה בחניה האסורה מול העסק יקבל דוח", צעק השוטר לעבר המלצר מול הלקוחות במקום, "אתה רוצה להתעסק איתי? עכשיו אני אראה לך מה זה - לך תגיד לכולם שאסור להחנות כאן". המלצר ההמום הסביר לשוטר כי אין לו כל התנגדות לחלוקת דוחות למי שמחנה את רכבו בניגוד לחוק.

השוטר ניסה לבצע מעצר

בשלב הזה ביקש השוטר מהמלצר להציג תעודה מזהה, ולאחר שזו לא נמצאה הודיע השוטר למלצר שהוא עצור והחל לגרור אותו לניידת שניצבה עדיין בחניית הנכים. למזלו של המלצר, תעודת הזהות שלו נמצאה והוא שוחרר לאחר שלא הייתה לשוטרים סיבה נוספת לעצור אותו.

"היה לי ברור שלא עשיתי משהו אסור ושהם נוקמים בי על כך שצילמתי אותם", סיפר המלצר לעיתון "מעריב". לטענתו לא הייתה לו כל בעיה להתלוות לשוטרים. "למרות שהם שוטרים, הם לא מעל לשום חוק ואין סיבה שרכבם יעמוד במקום שמיועד לנכים", אמר הצעיר.

אזרחים רבים משתמשים לאחרונה בדף הפייסבוק המשטרתי על מנת להעלות תמונות וקטעי וידאו בהם מתועדים שוטרים מבצעים עבירות תנועה, חלקן חמורות. מנהלי הדף המשטרתי מעודדים את הציבור לשתף את התמונות ולטענתם תלונות הפונים מטופלות על ידי המשטרה.

משטרת מחוז תל אביב לא הגיבה עד כה לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת