דוד של הילדה שניצלה: "עדיין המומים"

קובי אטיאס, אחיו של אב המשפחה שנספתה בתאונה המחרידה ליד טבריה, הגיע לביה"ח רמב"ם שבו מאושפזת רחל בת ה-7, הניצולה היחידה מהנסיעה הקטלנית. עם הגעתה לביה"ח שוחחה עם עו"ס: "נקרע הלב, ילדה קטנה כל כך"

שמונת בני משפחת אטיאס מהיישוב בר יוחאי שבצפון ההורים רפאל ויהודית אטיאס, בני 42; אביה, בת 17; נריה ואלישיב, תאומים בני 16; שירה בת 10; תאיר בת 8 ונועה בת 4 - נהרגו לפנות בוקר בתאונת הדרכים המחרידה שאירעה הלילה בכניסה לטבריה. במשטרה מתחזקת ההערכה כי תקלה חמורה בבלמים, הביאה את הרכב לנסיעה במהירות של יותר מ-130 קמ"ש, היא זו שהובילה לאסון.

שמונת בני משפחת אטיאס יובאו הערבב-20:00 למנוחות בבית העלמין בצפת.

בתאונה ניצלה בדרך רחל בת השבע, שמאושפזת כעת בבית החולים רמב"ם בחיפה ומצבה מוגדר קל. מצלמות אבטחה בבית החולים רמב"ם תיעדו את רחל הקטנה כשעה אחרי התאונה, כשהגיעה לבית החולים מובלת על אלונקה. זמן קצר לאחר מכן הגיע לבית החולים גם קובי אטיאס, אחיו של רפאל אבי המשפחה ודודה של רחל, שהתקשה להסתיר את צערו.

"נקרע הלב על ילדה כל כך קטנה"

"אנחנו כואבים והמומים למשמע הבשורה. לא קל לעכל את מה שהודיעו לנו הבוקר. אנו עדיין המומים", אמר אטיאס לחדשות 2 והוסיף תודות לכל המנחמים. "אנו מודים לכל עשרות האנשים שמתקשרים ומבקשים לעזור. אנחנו ממש מודים - זה חום יהודי וחום ישראלי, תבורכו".

"אני מניחה שהמשפחה הכואבת וההמומה תרצה לדאוג לילדה, שיהיה לה בית חם שיוכל להכיל את כל מה שהיא עומדת לעבור", סיפרה לחדשות 2 רוני גאגין, מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית. "זה תהליך ממושך וקשה. נקרע הלב לראות אותה, ילדה כל כך קטנה".

אבי המשפחה רפאל שימש כמנהל בית ספר 'מפתן' בשכונת גני הדר בצפת, בעוד רעייתו יהודית, עבדה כמזכירה במכללת צפת. בני המשפחה שבו הלילה מחנוכת בית כנסת במגדל העמק, שתרם אביו של רפאל, והיו ככל הנראה בדרכם לתפילה בטבריה.

"הם משפחה מדהימה שתרמה רבות ליישוב בר יוחאי", סיפר בני ביתן, שכן שמתגורר מול בית המשפחה שנהרגה, לחדשות 2 באינטרנט. "הם ניהלו גמילות חסדים משל עצמם ועשו הכל למען החברה והקהילה כאן".

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה את האסון הכבד. דקות לפני שמצאה את מותה, ניסתה המשפחה ליצור קשר עם המשטרה ולדווח על מצוקה, בעקבות מצב בלמי הרכב. דקות לאחר מכן התברר כי זו גם הייתה שיחת הטלפון האחרונה שערכה המשפחה. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו פרטי השיחה בין אבי ואם המשפחה עם מוקדנית המשטרה:

האב למוקדנית 100: "אנחנו איבדנו את הבלמים ברכב".
מוקדנית: "היכן אתם נמצאים?"
האב למוקדנית 100: "עברנו את צומת גולני ואת גבעת אבני ואנחנו בירידה לכיוון טבריה"
מוקדנית: "אני שולחת לכם ניידת"

בשלב זה העביר האב את הטלפון לאישתו שזעקה למוקדנית: "אין לנו בלמים, אלוהים תציל אותנו - ריבונו של עולם".

"הם היו היסטרים בשיחת התאונות בגלל הנסיבות שבהן היו", סיפר קצין משטרה בכיר לחדשות 2 באינטרנט. "מהטלפון המוקדנית שמעה טוב את התאונה - והיא הבינה שהייתה תאונה ושהם עולים באש - זה לא היה קל בכלל".

הרכב נסע במהירות 130 קמ"ש

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הרכב נסע במהירות של יותר מ-130 קמ"ש וכי בלמי הרכב היו שחוקים. "הוא נסע במהירות עצומה - הוא נסע בעקומה ימינה חדה ובירידה וגם סיבוב", סיפר סגן ניצב יוסי חתוכאי, קצין אגף התנועה בצפון. "בכביש הזה מותר לנהוג 50 קמ"ש והמוקדנית ניסתה להכווין אותם מה לעשות בזמן האירוע".

משפחת אטיאס בצילום (באדיבות המשפחה)

"הרכב חצה את פס ההפרדה ואת מעקה הבטיחות וצנח לתהום מגובה 30 מטרים", ציין חתוכאי. חוקרי אגף התנועה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקשה.  

"הילדה התעוררה בחדר מיון וחיפשה את הוריה", אמר ד"ר מיקי הלברטל סגן מנהל בית החולים רמב"ם. "מצבה טוב, אין לה פציעות משמעותיות אך היא עדיין נזקקת להשגחה". עוד ציין כי "היא נותרה עם פציעות קלות וזה ממש נס". הילדה סובלת מחבלות בגב תחתון ובפניה ולא ידוע עד כה כמה זמן היא תישאר בבית החולים.

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים" 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת