מלחמת ועד העובדים מול הנהלת הרכבת: שימוע לפני פיטורים לגילה אדרעי

הנהלת רכבת ישראל וועד העובדים ממשיכים להתנגח בעקבות הכוונה להעביר את תחזוקת הקרונות לידי חברה חיצונית. עשרה מראשי ועד העובדים, בהם גילה אדרעי, יגיעו הבוקר להליך שימוע שלפני פיטורים. במקביל, הודיעו בוועד העובדים כי יפסיקו לבדוק כרטיסים לנוסעים. "מבחינתנו שכולם יסעו בחינם", אמרו

גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת (חדשות 2)

יום של הכרעות ברכבת ישראל: לאחר שבועיים של שקט יחסי בין העובדים להנהלת החברה, יגיעו כעשרה עובדים בכירים, בהם יו"ר הוועד גילה אדרעי, להליך שימוע שלפני פיטורים. העיתון "מעריב" מדווח שהעשרה זומנו להליך לאחר שהיו מעורבים לכאורה בהתקפות על מנכ"ל הרכבת בועז צפריר, במהלך השבתות הרכבת בחודש שעבר.

"מדובר בתקדים מסוכן ביותר, כי מה שההנהלה עושה כאן זה ניסיון להעיף את כל מי שמוביל את המאבק הלגיטימי בהפרטה", כך אמרו גורמים המקורבים לוועד העובדים.

אמש הודיע ועד העובדים כי הוא מחריף את המאבק נגד כוונת הנהלת הרכבת ומשרד התחבורה להעביר את תחזוקת הקרונות ליצרנית הקרונות. במסגרת החרפת הצעדים, החל ממחר הפקחים ברכבות לא יבדקו את כרטיסי הנסיעה של הנוסעים.

מדובר בצעד נוסף כחלק משרשרת פעולות שנוקטים בוועד עובדי הרכבת נגד החלטת הנהלת הרכבת להעביר את תחזוקת הקרונות לידי חברת "בומברדייה", במקום להשאירה בידי העובדים. מוקדם יותר השבוע הפגינו ועד עובדי הרכבת בראשות יושבת ראש הוועד גילה אדרעי מול משרדי הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת