מתה הילדה בת ה-7 שנסחפה לנחל

טרגדיה במודיעין עילית: ילדה בת 7 טבעה ומתה לאחר שנסחפה לנחל שעלה על גדותיו. אביה של הילדה ניסה להצילה, אך היא נשמטה מידיו. כוחות הצלה בסיוע צוללנים משו אותה וביצעו בה החייאה, אך מותה נקבע בביה"ח

ילדה בת 7 מתה לאחר שנסחפה הבוקר לנחל שעלה על גדותיו והציף את מודיעין עילית. יחידת צוללנים הוזעקה בשעות הבוקר לעיר בעקבות דיווח על ילדה שנסחפה לנחל שעלה על גדותיו, סמוך לבתי התושבים בעיר. מתנדבי איחוד הצלה שהגיעו לזירה בעזרת כוחות מתוגברים סייעו בחיפושים במקום, יחד עם כוחות מגן דוד אדום, כבאות, משטרה וזק"א, עד שהידה אותרה במצב אנוש. היא פונתה לבית החולים - שם נקבע מותה. 

לאחר שחולצה, הילדה קיבלה טיפול ראשוני במקום שכלל ניסיונות החייאה. בהמשך הוחלט להעביר אותה במסוק לחפ"ק שהוקם במנחת במודיעין עילית, ומשם היא הועברה לחדר המיון בבית החולים לילדים אדמונד ולילי ספרא בתל השומר במצב קשה מאוד, כשהיא מחוסרת הכרה, מונשמת, וסובלת מחבלות ומהיפותרמיה. אביה של הילדה סיפר לשוטרים שהגיעו למקום שנשמטה מידו ונסחפה לנחל שהתמלא מי גשמים, ליד כיכר חפציבה המחובר לנחל הסמוך למודיעין עילית. האב הגיע עמה לבית החולים, שם קיבל את הבשורה על מותה.

הילדה הובאה לפני כניסת השבת למנוחות בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

עקיבא ולרשטיין תושב השכונה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הנחל עלה על גדותיו והוצף. "האב הלך עם בתו ליד הנחל, כשלפתע היא נשמטה לו מהיד ונסחפה. לא ניתן לעבור את הכביש לשכונת חפציבה וגרין פארק והכביש הראשי של השכונה נחסם", אמר.

"גרים בשכונה כ-1,000 משפחות, והגורם לצוואר הבקבוק שנוצר הוא בניית הכביש תחת השכונה. שמו צינור לא גדול מספיק לצורך העברת כל המים, ונוצר צוואר בקבוק", הוסיף ולרשטיין. "המים עלו על גדותיהם, והצבא פתח כביש שעוקף את מודיעין עלית רק עד השעה 12:00. אנשים ממהרים לעשות את כל ההכנות לקראת שבת ולשוב הביתה".

תושבי השכונה מציינים שהנחל עלה על גדותיו בעבר. "זה קרה גם לפני שנתיים", הסביר ולרשטיין. "זו בעיה ישנה שאף אחד לא טיפל בה, כולם זורקים אחריות אחד על השני ואנחנו סובלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת