צפו: משפחת שליט חוגגת את שחרורו של גלעד

אביבה ונועם שליט יכולים להרשות לעצמם לרקוד ולשמוח. אמש, הם חגגו את סיום המאבק לשחרור בנם באופן רשמי כשהם מוקפים בפעילים שליוו אותם לאורך כל הדרך. "שגרה עם גלעד זה מצוין", אמרה אביבה בחיוך

אתמול הגיעה לסיומה באופן רשמי המשימה של אנשי המאבק לשחרור גלעד שליט. לאחר חמש שנים וחצי של עצב וקושי, התאספו אתמול כל הפעילים בקיבוץ שפיים וחגגו בריקודים, שירה ושמחה גדולה את חזרתו הביתה.

אביבה ונועם היו במרכז המסיבה, ונראו שמחים מתמיד כשהם רוקדים מוקפים בפעילים שליוו אותם לאורך המסע הארוך. במהלך הערב אמרה אביבה כי "לאט לאט חוזרים למסלול לשגרה מסוימת, כמובן שלא רגילה, אבל שגרה עם גלעד זה מצוין". בנוסף היא הבהירה כי בשלב זה גלעד לא יכול לראות כל כך הרבה אנשים, ולכן לא הגיע - אבל שלח מסר וידאו מיוחד.

"זה היה רגע נפלא שחיכינו לו חמש וחצי שנים, ולא יכולנו לחשבו על סיום טוב יותר, אולי קצר יותר אבל לא טוב יותר", מסכמת יערה וינקלר בת זוגו של יואל שליט ופעילה במאבק. בנוסף, היא מסבירה מדוע גלעד לא הגיע לאירוע: "זה עוד מוקדם גלעד בשלב הזה עוד מתרכז בלשקם את עצמו להתחזק פיזית ונפשית".

"אנחנו משתפים אחד את השני"

וינקלר הוסיפה כי "היכרות כזאת בבת אחת עם כמות עצומה של אנשים שהוא לא מכיר, שכולם מרגישים כזאת קרבה אליו יכולה להיות מעמיסה מאוד. אפשר היה רק דרך התגובה של אנשים לסרטון לראות כמה התרגשות זה גרר, ולכן אם הוא היה שם זה בטח היה פי כמה וכמה".

וינקלר מספרת גם על ההיכרות עם גלעד לאחר ששב לביתו במצפה הילה: "אני שמחה מאוד בימים האלה ללמוד להכיר אותו לפגוש אותו בבית כשאנחנו נוסעים לבקר לדבר איתו באמצע שבוע, לראות שהוא חוזר לחיים רגילים, להכיר מחדש את המשפחה הזו כמשפחה שלמה וכן זה היכרות טובה".

לדבריה, גלעד מבלה זמן רב בטיפולים, בשיקום פיזי ובניסיון להתרגל בחזרה לבית. "אנחנו לא מעמיסים ונותנים לזה להגיע במקומות המתאימים והנכונים, אבל אנחנו משתפים אחד את השני וצפויות לנו עוד הרבה שנים של השלמת פערים", מוסיפה וינקלר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת