בזכות האייפון: חיי הילדה ניצלו

נקודות אדומות שהופיעו על גופה של ילדה בת ממרכז הארץ 7 הדאיגו את הוריה, שהתקשרו למוקד של שירותי בריאות כללית. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי הרופא שדיבר איתם, ביקש מהם לצלם את הנקודות באייפון ולשלוח לו את התיעוד. בעקבות הסרטון, הובהלה הילדה לבית החולים וקיבלה טיפול למחלה

סרטון באייפון הציל את המצב (AP)

לפני כשבועיים, התעוררה גיל דהאן, ילדה בת 7 מקריית אונו, וראתה כי צצו מספר נקודות אדומות בפיה במהלך הלילה. גיל חשבה שנשכה את הלשון וגם הוריה לא חשבו שמדובר בעניין רציני: "חשבנו שזה יעבור מעצמו והחלטנו להתעלם", סיפרה האם מירי לדניאל אידלסון מ"ידיעות אחרונות".

אולם, המצב רק החמיר והנקודות החלו להתפשט בכל גופה של גיל הקטנה. למרות שהוריה חשבו שמדובר באלרגיה, החליטו לא להסתכן והתקשרו למוקד של שירותי בריאות כללית. במוקד הם הופנו לשיחה עם ד"ר דב דרורי, ששמע את תיאור המקרה וביקש מגיל לצלם את הנקודות בסרטון באייפון ולשלוח לו את התיעוד.

הסרטון שקיבל הרופא אישש את החשש שלו: גיל סבלה ממחלה נדירה הנקראת ITP, וגורמת למערכת החיסונית לפעול נגד טסיות הדם האחראיות לקרישה. בצורותיה המסוכנות, עלולה המחלה להוביל לדימום חמור ואף למוות.

ד"ר דרורי הורה להוריה של גיל להבהיל אותה לחדר המיון של בית החולים תל השומר. בבית החולים, קיבלה גיל טיפול במחלקת הילדים במשך שבוע ומצבה חזר לנורמה. מאז היא נמצאת במעקב, אך מצבה טוב ואתמול חגגה גיל את יום הולדתה השביעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק