מה מחכה לגלעד לאחר שישוב?

כששליט ישוב לישראל, לאחר למעלה מ-5 שנים בשבי החמאס, מצפה לו עוד דרך ארוכה. בתחילה, הוא צפוי לזכות לליווי פסיכולוגי צמוד, בהמשך ייפגש עם גורמי מודיעין במתקן צבאי ואז גם ישוחרר באופן רשמי מצה"ל. הבוקר מפרסם ידיעות אחרונות את הפרטים על "תיק שליט", עליו עבדו בצה"ל מאז נפילתו בשבי

לרגע הזה חיכו בישראל למעלה מחמש שנים. גם בצה"ל הכינו בדקדקנות את התכנית ליום שבו ישוב החייל החטוף גלעד שליט לביתו, במטרה להעניק לו את כל התמיכה שיידרש לה, בעקבות השבי הממושך על ידי ארגון החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתבי ידיעות אחרונות יוסי יהושוע וסמדר פרי מפרסמים הבוקר כי בצה"ל עובדים כבר יותר משנה על תיק מיוחד לקראת חזרתו של שליט, תיק ששם דגש על מערך התמיכה הנפשית שיינתן לו. "הדבר הכי חשוב הוא לא להתנפל עליו, לתת לו להסתגל", אמרו מומחים לבריאות הנפש בשיחה עם כתבי העיתון.

"יש להניח לו לנפשו"

במחלקת נפגעים באגף כוח האדם בצה"ל, שם גם אחראים על הקשר עם בני משפחת שליט, ריכזו בשנים האחרונות את העבודה על פקודות המבצע ועל שיתוף הפעולה עם חיל הרפואה בנושא.

לטיסת חיל האוויר שמתוכננת להביא את גלעד הביתה יתלוו רופאים ופסיכולוגים שצפויים ללוות את שליט מהרגע הראשון. בתחילה, יקבל שליט "תקופת הסתגלות" ראשונית, במהלכה יניחו לו אנשי המקצוע לנפשו.

"רק אם מזהים בעיות חריגות מבחינה נפשית יש להתערב באופן מידי", הסבירו גורמי בריאות הנפש. "אין תבנית אחת שמתאימה לטיפול באנשים שחוזרים משבי ממושך. כל אחד מגיב אחרת".

בהמשך, צפוי שליט להיות מועבר למתקן צבאי בישראל, שם הוא ייפגש עם מספר גורמי מודיעין ואגף כוח האדם, ובהמשך ישוחרר לביתו. כעבור מספר ימים הוא אף צפוי להיות משוחרר מצה"ל ולעבור לאחריות משרד הביטחון.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

הבוקר: משפחת שליט תשוב לביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?