מזג אוויר משוגע: רוח, אובך וגשם

היכונו לשבוע אביך וגשום במיוחד: הלילה ישרור אובך כבד שישקע רק מחר. הגשם יגיע בהדרגה: תחילה לצפון ובהמשך למרכז. לקראת ליל שני ייפסק הגשם, וביום שלישי תחל עלייה בטמפרטורות שתימשך עד לסוף השבוע

הלילה הרוחות ישרקו מבעד לחלון ובחוץ ישרור אובך כבד. הגשם המיוחל יגיע רק מחר, תחילה לצפון ובהמשך גם למרכז. מומלץ - לסגור חלונות ולא לבצע פעילות אירובית מאומצת.

שקע גדול מימדים מתקרב לאזורנו מכיוון יוון. כבר בסוף השבוע הרגשנו את חלקו הראשון- החזית החמה. היום הטמפרטורות עלו בכ-2 עד 6 מעלות והיו גבוהות במידה ניכרת מהממוצע העונתי.

רוחות דרומיות מהמדבריות של לוב ומצרים יגרמו לעלייה של חול ואבק לאוויר שיגיעו גם אלינו. בשעות הקרבות תהיה הכבדה באובך והלילה הראות תרד לקילומטרים ספורים ואף פחות מכך. בעבר, כמויות אובך כאלה הביאו להפסקה זמנית של נחיתות בשדות התעופה בארץ. אולם בשלב זה לא ניתן לצפות אם המצב יחזור על עצמו גם הלילה ומחר.

מחר בערב: האובך ישקע והגשמים יגיעו בהדרגה

מחר צפוי מזג האוויר להשתנות בהדרגה לאורך היום. בשעות הבוקר צפוי לרדת גשם בצפון הארץ, כולל החוף הצפוני. בשאר אזורי הארץ ישרור אובך ורוח חזקה תנשב בעוצמה של 30-60 קמ"ש. הגשמים יגיעו בהדרגה גם למרכז הארץ. בשעות הערב האובך ישקע והגשם יגיע עד לצפון הנגב.

כמויות המשקעים מוערכות ב-10-20 מ"מ במרכז הארץ, 30-50 מ"מ בצפון ומספר מ"מ צפויים לרדת גם בצפון הנגב. במהלך יום שני הגשם ייחלש בצורה משמעותית וירד באזורים מקומיים בצפון ובמרכז הארץ. לקראת ליל שני ייפסק הגשם, וביום שלישי תחל עלייה בטמפרטורות שתימשך עד לסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק