ההרס בנמל ת"א: "הסופה הקשה ביותר מזה 30 שנה"

בעיצומו של יום סוער במיוחד בקו החוף, מעריכים נציגי עיריית תל אביב כי תיקון הנזקים לנמל יעמוד על מאות מיליוני שקלים. המצילים הוותיקים ביותר בחוף מגלים כי הם "לא זוכרים סופה קשה כל כך ב-30 השנים האחרונות". צפו בכתבנו מדווח מחוף תל אביב - וכמעט עף ברוח

המצילים הוותיקים באזור תל אביב מודים כי הם לא זוכרים סערה כה קשה ב-30 השנים האחרונות. עיריית תל אביב מעריכה כי הנזק שנגרם לאזור הטיילת והנמל נאמד במאות מיליוני שקלים.

גלי הענק והרוחות העזות שנשבו באזור החוף היום גרמו לנזק בלתי משוער לעסקים בנמל ובטיילת. מתמונות שהגיעו למייל האדום של חדשות 2 ניתן לראות דלתות שנתלשו ממקומן, זכוכיות שנופצו, בורות שנפערו באדמה והרס רב בכל האזור.

יצחק כהן, מאגף החופים של עיריית תל אביב, סיפר בראיון בערוץ החדשות כי טעדיין מוקדם לקבוע את העלות הכספית המדויקת של התיקונים בעקבות נזקי הסופה, אך הוא מעריך ש"מדובר בלא פחות מכמה מאות מיליוני שקלים".

רוח במהירות 100 קמ"ש

במהלך היום הגיע גובה הגלים לשבעה עד עשרה מטרים, כשמהירות הרוח עמדה על 50 עד 70 קמ"ש, עם רוחות קצרות חזקות במיוחד במהירות של כ-100 קמ"ש. העירייה הוציאה הוראה לתושבי תל אביב להתרחק מהטיילת מחשש שייפגעו.

העוברים ושבים בחוף מציצים היו יכולים להבחין בתחנות הצלה שהתפרקו לחלוטין בעקבות מזג האוויר הסוער. בנוסף התנפצו חלונות של בתי עסק באזור המרינה.

מחר: ערוץ החדשות במשדר מיוחד למען הכבאים

צילמתם תמונות או קטעי וידאו של הגשם והסערה? שלחו למערכת חדשות 2 דרך המייל האדום, דרך הפייסבוק שלנו או שלחו למס' 2222 מכל טלפון נייד. התמונות והסרטונים הטובים עשויים להגיע גם למהדורה המרכזית של חדשות 2