בת 7 חודשים בלעה עצם של עוף וכמעט מתה

מעיין בת ה-7 חודשים הובהלה בסוף השבוע לבית החולים "כרמל" בחיפה, לאחר שהיא החלה לפתע להשתעל קשות ואף להכחיל. הרופאים נדהמו לגלות עצם של עוף באורך 3 סנטימטרים החוסמת לה את קנה הנשימה. בניתוח מורכב בהרדמה מלאה נשלפה העצם, וחייה של התינוקת ניצלו. הרופאים מדגישים: בגיל הזה יש לאכול רק מזון מרוסק

חייי הפעוטה ניצלו. אילוסטרציה (חדשות 2)

זה יכול היה להסתיים הרבה יותר גרוע: חייה של פעוטה בת שבעה חודשים מהצפון ניצלו לאחר שעצם באורך שלושה סנטימטרים הוצאה מגרונה. התינוקת הובהלה לחדר המיון כשאחת מעצמות העוף תקועה בגרונה וחוסמת את קנה הנשימה, אולם ניתוח דחוף שנערך לה בבית החולים הציל את חייה.

האירוע התרחש בסוף השבוע האחרון. הוריה של מעיין בת ה-7 חודשים, המתגוררת באחד מהקיבוצים בצפון, הבהילו אותה לחדר המיון ילדים בבית החולים "כרמל" בחיפה, כשהם מתלוננים כי התינוקת בקושי נושמת ומשתעלת קשות. בעקבות חוסר אספקת האוויר, החלה מעיין הקטנה גם להכחיל.

"תחילה התקבל הרושם כי היא בלעה חתיכה קטנה של ניוקי מבצק והחלה להשתעל", סיפרו היום במחלקת הילדים של בית החולים. "אולם ההורים סיפרו כי כשהילדה התעוררה משנת הצהרים, היא השיעול גבר מאוד והיא התחילה להכחיל". בשלב הזה החליטו הוריה להביא אותה לחדר מיון.

"בגיל הזה - רק מזון מרוסק"

"התינוקת הגיע למיון במצב די קשה והדופק שלה היה מעל 200 פעימות בדקה", סיפרו היום בבית החולים. "התחלנו מיד בטיפול תרופתי אינטנסטבי כדי לייצב אותה, וברגע שהתייצבה הכנסו אותה לבדיקת ברונכוסקופיה במחלקת ילדים".

בבדיקה החודרנית לקנה הנשימה התברר כי את קנה הנשימה חסמה עצם חדה של עוף באורך שלושה סנטימטרים, שכדי להוציאה, נזקקו הרופאים לניתוח בהרדמה מלאה.

בשלב זה עדיין לא ברור כיצד הגיעה העצם לגרונה של מעיין הקטנה, אך הניתוח הסתיים בהצלחה והעצם נשלפה. "תינוקות בגילאים כאלה צריכים לאכול רק מזון מרוסק, ותחת השגחת הורים בלבד", הדגישו היום הרופאים בבית החולים. ולגבי מעיין הקטנה - היא תצטרך להמתין עד שתגדל קצת, לפני שתוכל להרשות לעצמה להתענג על פולקע אמיתי ועסיסי.