סרטון מדהים: לידה במי הים התיכון מול המצלמה

אירינה קולוסובה מרוסיה ילדה את שני בניה בים השחור, והחליטה שגם בנה השלישי יוולד במים. בגלל מזג האוויר הקר בארצה, היא החליטה ללדת בים התיכון בישראל. הלידה הנדירה תועדה כל העת במצלמתו של רפיק, שביים ויצר את הסרט. "אני מרגישה שהוא כמו דולפין בתוכי", מספרת האם. צפו בלידה המדהימה בים

בימים האחרונים תפס תאוצה ברשת האינטרנט סרט דוקומנטרי נדיר מאוקטובר 1994 המתעד לידה של אישה בתוך הים, בחוף הבנים. מדובר בטקע מתוך הסרט "ימי חול" שיצר וביים רפיק (תמיר קמחי) ועלה לראשונה באתר FLIX.

היולדת האמיצה היא אירינה קולוסובה, מדריכת שחייה לגיל הרך ואם לשני בנים שהגיעה מרוסיה לישראל במיוחד כדי ללדת את בנה השלישי. את בניה בני השלוש והשש ילדה אירינה במימי הים השחור.

"הגעתי לישראל כדי ללדת את פרי בטני", היא מספרת. "הרגשתי שגם הפעם אני צריכה ללדת בים, אבל ברוסיה כבר קר בעונה זו של השנה. המיילדת שלי אלכסנדרה הזמינה אותי ללדת בישראל, אז באתי. גם בגלל שזו ארץ הקודש, הלידה הזאת תהיה סמלית".

"אני מרגישה אותו כמו דולפין בתוכי"

בין ציר לציר אירינה נראית רגועה מאוד. היא לא מתלוננת ויושבת על שמיכה שנפרסה על החוף. "אי אפשר לבטא זאת במילים", היא אומרת. "אני מרגישה אותו בתוכי כמו דולפין קטן, יודעת מה מצב הרוח שלו והתחושה הזאת טהורה מאוד".

על החוף, אלכסנדרה המיילדת מכינה ארגז מקרטון בו יונח התינוק לאחר הלידה. "יש צורך בגישה חיובית כדי ללדת ככה", היא אומרת, בזמן שאירינה עושה מדיטציה ומנסה להירגע על החוף. בשלב שהצירים הופכים תכופים יותר, כמעט ללא הפסקה, היא מתפשטת לגמרי ונכנסת עירומה למים עם המיילדת אלכסנדרה. על החוף ממתין בעלה וגם החברות הטובות.

הלידה החלה. אירינה נכנסת למים כשמשקפת על עיניה. היא מכניסה את ראשה למים ויוצאת, וחוזרת על הפעולה מספר פעמים. מידי פעם, כשהסבל כנראה ממש כבר בלתי נסבל היא משחררת אנחת כאב חלושה, אבל לא מתלוננת לרגע.

לאחר מספר דקות התינוק בחוץ. "מזל טוב" צועקים כולם. אירינה מנשקת את התינוק ומנקה את פיו כדי שיוכל לנשום. הוא מתחיל לבכות. היא אוחזת אותו בידיה ויוצאת בהליכה מהמים כשחבל הטבור שלו עדיין מחובר אליה. על החוף היא מתיישבת בבריכת מים מפלסטיק ומנקה אותו מעט.

מדהים: לידת לוויתן מול המצלמות