שבת גשומה וקרירה: צפי לשיטפונות בדרום

האביב אמנם כבר כאן, אבל הגשם עוד לא נפרד מאיתנו: אחרי השרב של פורים, גשמים יירדו ברחבי הארץ והטמפרטורות צנחו. ברשות המים מזהירים כי המערכת הנוכחית צפויה להיות חריגה בעוצמתה וכי ייתכנו שיטפונות עזים במיוחד בדרום ובמזרח

מערכת חריגה בעוצמתה (אורי פרי גל)

הגשם המסורתי של פורים אמנם לא הגיע, אבל אחרי החג - הוא בהחלט כאן: אחרי השרב במהלך חג התחפושות והתהלוכות ברחובות, גשם יורד היום (שבת) בכל רחבי הארץ, הטמפרטורות צנחו - ואף קיים צפי לשיטפונות בדרום ובמזרח. על פי מודל השירות ההידרולוגי שברשות המים, בעקבות הגשמים הצפויים בדרום הארץ ייתכנו שיטפונות נדירים בעוצמתם - ועל כן יש להיערך לחסימות כבישים ונזקים אפשריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשם צפוי להתעצם במהלך השבת. שיאו צפוי להגיע בשעות הערב, אז גם קיים הסיכון הגבוה ביותר לשיטפונות, כשבמוקד נמצאים אזור נחל צין, פארן ונחלי ים המלח. השיטפונות צפויים להיות משמעותיים ולהשפיע על חלקים נרחבים של הנגב והערבה, אפילו עד אזור אילת.

מודל השיטפונות של רשות המים מזהיר מזרימות עזות בנחלי ים המלח הגדולים המתנקזים לערבה הצפונית. על פי המודל, אמנם מדובר במערכת האופיינית לעונות המעבר, אך הפעם נראה כי מדובר במערכת חריגה בעוצמתה. בצפון הארץ גם צפויים לרדת גשמים, אך לא בכמויות מספיקות לגרום לזרימות בנחלים.

(, פלאש 90)

בשל הצפי לשיטפונות, הודיעה משטרת ישראל על היערכות בכוחות מתוגברים באזור ים המלח והנגב ועל פי הצורך יבוצעו חסימות והתנועה תנותב לצירים חלופיים. ציבור הנהגים מתבקש לעקוב אחר הפרסומים או להתעדכן באמצעות מוקד 110 אודות צירים חסומים וזאת על מנת לתכנן מבעוד מועד את מסלול הנסיעה ולהימנע מלהיכנס לתוך השיטפונות.

הטמפרטורות החזויות היום בשעות הצהריים: בקצרין, בירושלים ובמצפה רמון 19, בנהריה ובחיפה 22, בצפת 15, בטבריה, בתל אביב, בשדרות ובבאר שבע 23, באריאל ובערד 20, בים המלח 25, ברחובות 24, באשקלון - 21 ובאילת צפויות 26 מעלות. מחר הגשם צפוי להיחלש מעט במהלך היום, אך עדיין קיים חשש לשיטפונות. מידות החום צפויות להמשיך ולרדת. הרוח והגשם יתחדשו בשעות הלילה ויימשכו ביום שני.