"למה עוכבה קבורת הקורבנות?"‎

פרסום ראשון: שר הבריאות יעקב ליצמן נגד התנהלות המשטרה בתאונה הקטלנית בכביש 1. במכתב ששלח השר לשר לביטחון פנים גלעד ארדן הוא כותב: "מדובר באירוע שבו היה זיהוי ודאי, אך המשטרה התעקשה על בדיקת שיניים – ללא סיבה"‎

השר ליצמן: "עיכוב מיותר" (פלאש 90, הדס פרוש)

במקביל לחקירת התאונה הקטלנית בכביש ירושלים-תל אביב לפני כיומיים, שר הבריאות יעקב ליצמן מתח ביקורת על דרישת המשטרה לזיהוי גופות ההרוגים, מה שהוביל לעיכוב בקבורתם. "התעקשות המשטרה לבדיקת שיניים בזיהוי הרוגי התאונה היתה מיותרת וגרמה לעיכוב מיותר בשחרור הגופות לקבורה", כתב ליצמן במכתב שהועבר לידי השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב מיוחד וחריג אותו שיגר ליצמן לארדן, כתב כי התנהלות המשטרה בהליכי הזיהוי של ששת ההרוגים היתה מיותרת ובעייתית למדי. "משיחות שערכתי עם גורמי מקצוע במכון לרפואה משפטית, נאמר לי לגבי הגופות שפניהם לא הושחתו מהתאונה והם ניתנו לזיהוי וודאי", טען ליצמן. "למרות זאת התעקשה המשטרה על בדיקת שיניים שאורכת לכל הפחות שעתיים, ללא סיבה מוצדקת".

זירת התאונה בכביש 1 (פלאש 90)

השר ליצמן טען בדברי כי הגיע למקום שעה קלה לאחר התאונה, עקב מקרוב אחר פינוי הפצועים והנפטרים, וכן סייע בזירוז הליכי הזיהוי לבקשת המשפחות. "במקרה של זיהוי וודאי מדוע לעכב את גופות הנפטרים מהבאתם לקבורה?", תהה ליצמן.

"לבדוק את הכשלים". ארדן (יהונתן סינדל, פלאש 90)

"ממתי אירוע של שישה הרוגים הופך לאירוע רב נפגעים שבגללו מכריחים בבדיקות שיניים לכל ההרוגים מבלי לבדוק את מצבם ובאם יש צורך בכך", שאל ליצמן. את מכתבו סיים שר הבריאות בקריאה לארדן לבדוק את הדברים מול גורמי המקצוע ולפעול לתיקון הכשלים במידת הצורך.  

מלשכת השר ארדן טרם נמסרה תגובה.