החיידק בשיבא: רחם יולדת 3 נכרת

יום לאחר שפורסם כי שתי יולדות נדבקו בסטרפטוקוקוס במרכז הרפואי שיבא, הודיע בית החולים כי יולדת נוספת הוזמנה לבית החולים לאחר שזיהום התגלה בגופה. גם היולדת השלישית נאלצה לעבור כריתת רחם. מהמרכז הרפואי נמסר כי טרם ברור האם יש קשר בין המקרים

גם היולדת השלישית עברה כריתת רחם (שי לוי, פלאש 90)

בית החולים "שיבא" בתל השומר הודיע היום (שלישי) כי בעקבות החשש להידבקות שתי יולדות בחיידק טורף על ידי איש צוות, החלו בבית החולים במאמצי איתור שכללו פניות יזומות למספר יולדות נוספות, שבמהלכם נמצאה יולדת שלישית עם סימני זיהום. היולדת הוזמנה לבית החולים - שם עברה גם היא כריתת רחם. טרם ידוע אם יש קשר בין המקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמרכז הרפואי נמסר כי "בתום חקירה אפידמיולוגית ובדיקת הזן המדויק של החיידק על ידי משרד הבריאות, נמצאה התאמה בין החיידק שנמצא באחת היולדות לבין איש הצוות החשוד כנשא". עוד העלתה הבדיקה כי לא קיים קשר בין החיידק שנתגלה אצל איש הצוות, לבין החיידק שנמצא אצל היולדת השנייה.

מבית החולים נמסר כי אגף נשים והמחלקה למחלות זיהומיות חזרו לעבודות שגרה וכי אין הם צופים מקרים נוספים בין היולדות שילדו בשיבא. "זיהומים לאחר לידה מתרחשים באופן ספורדי בכלל בתי החולים בארץ ובעולם, לכן מצוות הערנות מחייבת את כולנו לעמוד על המשמר ולמנוע התפרצויות", נמסר מבית החולים.

אתמול פורסם לראשונה כי לפני כשבועיים הובאו שתי יולדות לבית החולים ולאחר לידות תקינות בחדר הלידה במרכז הרפואי, חשו השתיים ברע ופנו לקבלת טיפול רפואי נוסף. מבדיקות שנערכו להן התברר כי הן סובלות מזיהום ברחמן כתוצאה מהחיידק האלים.

בבית החולים החלו בבדיקת החשש כי השתיים נדבקו בחיידק האלים מרופא שעבד בחדר הלידה. בעקבות ההדבקה נאלצו הצוותים הרפואים לכרות את רחמן של הנשים, הליך שמשמעותו אי יכולת ללדת ילדים נוספים.