לקראת הקיץ: 4 מטוסים חדשים לטייסת הכיבוי

טייסת הכיבוי "אלעד", שהוקמה בעקבות אסון השריפה בכרמל, עומדת לזכות בתגבור נוסף בדמות 4 מטוסים חדשים. המטוסים מסוגלים לטוס במשך 3 שעות ללא צורך בתדלוק ולשאת 3,000 ליטר מים

מסוגל לשאת 3 טונות מים. אחד המטוסים שנרכ

לקראת הקיץ ועל רקע גל החום הראשון לעונה, השורר היום (שני) בכל רחבי הארץ, הצטיידה טייסת הכיבוי בארבעה מטוסים חדשים ומונה כעת 12 מטוסים. עד חודש יוני יצטרפו אליהם שני מטוסים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת אלביט מערכות חתמה עם מנהל הרכש במשרד הביטחון על חוזה בהיקף של 100 מיליון דולר לרכישת 6 מטוסי כיבוי חדשים ולהפעלת טייסת הכיבוי עצמה. החוזה, שיתפרס על פני שמונה שנים, יכלול גם תשלום עבור שעות טיסה, תחזוקה וטיפול בחומרים מעכבי בעירה.

ההחלטה לתגבר את מערך מטוסי הכיבוי התקבלה לאור ההצלחה בהפעלתה ובגלל האפקטיביות שלה בכיבוי שריפות. מטוסי הכיבוי מתוצרת חברת Air Tractor הם מטוסים חד מנועיים שמסוגלים לשאת 3,000 ליטר מים ולטוס במשך שלוש שעות ללא תדלוק.

טייסת כיבוי האש "אלעד" הוקמה לפני ארבע שנים בעקבות השריפה בכרמל, וקרויה על שמו של אלעד ריבן - צופה האש שנספה באסון.

בעקבות מזג האוויר השרבי והרוחות המזרחיות העזות, חתם אמש ניצב כבאות והצלה על צו שאוסר לחלוטין על הדלקת מדורות במהלך היום. גל החום הראשון של העונה כבר מורגש בכל רחבי הארץ. משעות הבוקר המוקדמות חלה עלייה ניכרת בטמפרטורות שצפויות לנוע בין 31 ל-42 מעלות. גל החום יימשך גם מחר ובימים הקרובים והקלה של ממש צפויה רק ביום חמישי.