סיכום יום הכיפורים: 130 התעלפו, 207 רוכבי אופניים נפגעו

יום הכיפורים לא היה שקט עבור צוותי מד"א, שטיפלו ב-2,020 איש במהלך החג. 207 רוכבי אופניים, מרביתם ילדים, נפצעו ונזקקו לטיפול. בצד החיובי - 145 יולדות פונו לבית החולים, מתוכן 7 יולדו על ידי צוותי מד"א. ילדה בת ארבע טבעה למוות בבני ברק

גם השנה, נרשמו לא מעט התעלפויות ותאונות ביום הכיפורים: במד"א מדווחים כי 2,020 איש נזקקו לטיפול רפואי במהלך היום, ובהם 130 שהתעלפו בעקבות הצום. 207 רוכבי אופניים, מרביתם ילדים, נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר מד"א, זכי הלר, אמר כי "כמדי שנה, גם השנה היו צוותי מד"א עמוסי עבודה ביום הכיפורים. צוותי מד"א הוזנקו ל-2,566 ארועים, מהם 2,020 בני אדם טופלו ופונו לבתי החולים ברחבי הארץ". עוד מדווחים במד"א כי 16 בני אדם נזקקו לפעולות החייאה. 207 רוכבי אופניים - 183 מהם ילדים - נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה, מהם ילדה בת 9 שנפגעה בראשה בחיפה ופונתה במצב בינוני-קשה לבית החולים רמב"ם בעיר. 19 בני אדם נפצעו קל בתאונות דרכים.

65 מתפללים בבתי הכנסת נזקקו לטיפול רפואי, וחלקם אף פונו לבית החולים. ב-24 אירועי אלימות ברחבי הארץ נפצעו חמישה בני אדם באורח בינוני, ו-19 נפצעו קל.

בצד החיובי, צוותי מד"א הוזעקו גם להעביר 145 יולדות לבתי החולים. שבע נשים מתוכן יולדו על ידי צוותי מד"א עוד לפני ההגעה לבית החולים. "לצערנו גם השנה נרשמו 3 תקריות של יידויי אבנים לעבר אמבולנסים של מד"א ע"י בני נוער", דיווחו ממד"א, שציינו כי לא מדובר בחרדים.

"השעות האחרונות היו קשות"

האם העובדה שיום הכיפורים התרחש במהלך שעון הקיץ הפריעה לצמים? הדעות, כרגיל, חלוקות. "הצום עבר בסדר גמור, שעון הקיץ לא הפריע. היינו הרבה שעות  - 16 שעות סך הכל - בבית הכנסת על הרגליים, אבל לא היה יותר קשה מהרגיל", סיפרה שירה, תושבת ירושלים, לחדשות 2 באינטרנט. "בבית הכנסת פחות הרגשנו את החום בגלל שהיה מיזוג, אבל היו כאלה שסבלו  וגם אחת שהתעלפה".

עמיר, גם כן מירושלים, אמר לעומתה כי "השעות האחרונות היו קשות. היה יותר חם מהרגיל ורוב הצום התרחש במהלך היום. גם אם היו מזיזים את השעון עדיין היה חם, אבל זה לא הקל. לשמחתי, היה מיזוג בבית הכנסת ובערב היה קריר. הרגשנו ממש מסוחררים בשעה האחרונה, אבל כשהצום נשבר הכל עבר".

גם מיכל מרמת גן אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי הצום השנה היה קשה מבעבר בגלל שעון הקיץ שעדיין בתוקף. "הרגשתי שהיום לא עובר וגם החום לא עזר. הייתה תחושה שצמים יותר שעות לעומת השנה שעברה".