חקירה בצ'ילה: מיליוני שרימפס מתים נמצאו בחוף

הרשויות בצ'ילה חוקרות את מותם של מיליוני שרימפסים שהגיעו לחוף, כ-330 ק"מ מהבירה. הדייגים מאשימים חברות אנרגיה שחיממו את המים אך ייתכן כי זרם האוקיינוס הביא לתמותה. השוטרים כבר לקחו דגימות מהחוף

נחילים אדומים בחוף (רויטרס)

חקירה רחבת היקף בצ'ילה בעקבות מותם של מיליוני שרימפסים (חסילונים) שנמצאו ביום שלישי האחרון בחוף העיר קורנול, כ-330 ק"מ דרומית לבירה סנטיאגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דייגים מקומיים האשימו מפעלים תרמו-אלקטריים שחיממו את המים באמצעות גנרטורים, מה שהביא ככל הנראה למותם. הם התלוננו כי הדבר פוגע אנושות בפרנסתם. "כבר 39 שנים שאני במקצוע, ומעולם לא ראיתי דבר כזה, יש עוד נחילים במים שעתידים להיפלט לחוף בקרוב", סיפר נשיא התאחדות הדייגים המקומית חואן גוטירז. לדבריו, תחילה הוא הבחין בכתמים אדומים עצומים שנעים לעבר החוף.

הדייגים מזועזעים מהמראות (רויטרס)

"אנחנו הולכים לאסוף כמה שיותר ראיות כדי לקבוע האם מדובר בפשע סביבתי", אמרה לטלוויזיה הממלכתית אנה מריה אלדנה, תובעת לפשעי סביבה. בחלק מחברות האנרגיה סירבו להגיב, אולם מאחת החברות שהפעילה גנרטור באזור נמסר כי הנושא מוכר.

במקביל, מספר שוטרים וחוקרים הגיעו למקום ולקחו דגימות מהשרימפסים כדי לנסות ולפצח מה הביא למותם. בנוסף, נבדק האם שינוי בזרם האוקיינוס הוא זה שהביא לתמותה החריגה - אפשרות פחות סבירה.