דניאל רץ במרתון ירושלים כדי להציל את אחיו הקטן

אוריאל ונג בן ה-10 בילה את מרבית החודשים האחרונים בבית החולים. מיוני 2011 ועד עכשיו הוא יוצא ונכנס מטיפולים כימותרפיים ואשפוזים שונים, בכל פעם מנסה טיפול אחר בתקווה שיצליח להבריא מלוקמיית המבוגרים הנדירה בה חלה. לאחר שכבר עבר השתלת מח עצם מתרומה של אחיו, הוא מחפש עכשיו תורם חדש גם במסגרת המרוץ

דניאל ואוריאל, בימים שמחים יותר (משפחת ונג)

חייו של אוריאל ונג השתנו ללא היכר לפני כשנה ו-9 חודשים. עד אז הוא היה ילד בריא ורגיל, תלמיד בית ספר יסודי ככל הילדים בכיתתו. עד שהתגלה אצלו סרטן נדיר מסוג לוקמיה, בו חולים בדרך כלל רק מבוגרים. הוא יצא למאבק שנמשך עד היום - בחיפוש אחר התורם המתאים שיספק לו מח עצם. משפחתו, יחד עם עמותת זכרון מנחם, מחפשת עבורו תורם בכל מקום - גם במרתון ווינר ירושלים ביום שישי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפרו לחדשות 2 באינטרנט

אחיו הגדול של אוריאל, דניאל בן ה-13, כבר תרם בעבר מח עצם לאחיו, כפי שסיפרה אמו, שרה, לחדשות 2 באינטרנט. "אוריאל התחיל בטיפולים כימותרפיים שהועילו רק לכמה חודשים. אחר כך הוא היה צריך לעבור השתלה של מח עצם ולמרבה המזל גילו שהילד הגדול שלי היה תורם מתאים".

דניאל תרם ברצון, אבל גם ההשתלה הזו לא החזיקה הרבה. שרה מספרת שההרכב הגנטי הנדיר יחסית של משפחתה מקשה על מציאת תורם מתאים. "אני חצי סינית חצי אמריקנית והגרוש שלי תימני", היא העידה. "לכן שמחנו מאוד בהתחלה כשדניאל נמצא מתאים. לצערי, אנחנו נאלצים לחפש היום תורם נוסף".

בפורים הקודם אוריאל שב לטיפולים אבל הצליח לעבור קיץ שקט, שהסתיים בבשורה קשה נוספת לפני כחודשיים. "יומיים אחרי יום ההולדת של דניאל, בר המצווה שלו, התבשרנו שאחיו הקטן צריך לשוב לאשפוז".

וכך מצאה עצמה המשפחה פעם נוספת בבית החולים. "עוד יומיים יש לו יום הולדת ואנחנו מחכים עכשיו בבית החולים לרופא אחר. עכשיו מחפשים במאגר העולמי אחר תורם".

דניאל ירוץ - בשביל אחיו הקטן

בשלב הזה החליט דניאל בן ה-13 לקחת את המושכות ולסייע לאחיו הצעיר שנשאר במיטת חוליו במשך תקופה כל כך ארוכה. כבר מספר ימים שהוא מתכונן במרץ לריצה, שהוא מקווה, שתסייע בגיוס התורם המיוחל.

נרגש במיוחד הוא סיפר לאמו שהוא מתכוון לרוץ, יחד עם אנשי העמותה במרתון ירושלים ביום שישי. בעודו עובר ברחובות הבירה, הוא מקווה להצליח ולעורר את מודעות התושבים והמבקרים הרבים שיגיעו למקום למצוקה של אחיו ושל ילדים רבים נוספים הנאבקים עם המחלה.

אוריאל נאלץ לחזור לבית החולים (משפחת ונג)

האם תישאר אמנם בבית החולים, לצד מיטתו של הבן אוריאל, אבל זה לא מרתיע את דניאל בן ה-13. הוא יודע שזו תהיה הזדמנות לספר את סיפור המשפחה לכ-20 אלף רצים שצפויים להשתתף במגוון מקצים, שמגיעים בין היתר מלא פחות מ-55 מדינות. 70 צוותי תקשורת מהעולם יגיעו גם הם לסקר את המרתון, יחד עם תיירים רבים.

גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת מתכוון להשתלב בין הרצים. "כרץ מרתון שסיים חמישה מרתונים בערים שונות בעולם, אני יכול להגיד בבטחון מלא שהריצה בירושלים היא המרגשת ביותר והיא משלבת נופים עוצרי נשימה ומלאי השראה באוויר צלול ומסלול אתגרי. יחד עם אלפי הרצים מרחבי העולם והארץ ירוצו השנה גם חיילי צה"ל ומספר שיא של עמותות המקדמות מטרות חברתיות ואני מזמין את כולם לקחת חלק".