כך ייעשה לנמרה שהמלך חפץ בייקרה

גם הנמרים בספארי ברמת גן החליטו לקיים את מנהגי חג המסכות: ושתי ופלי, שני נמרים בגן החיות, יבלו את ימי החג בעיקר בחיזורים, אבל גם ילקקו משלוח מנות מיוחד שהוכן רק בשבילם

בעוד שברחבי הארץ חוגגים את פורים, החליטו הנמרים בספארי שברמת גן לציין אף הם את המועד החגיגי - ביחד עם חג האהבה שצוין ממש לא מזמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסיפור המגילה אחשוורוש אמנם בחר באסתר, אלא נראה שמלך הספארי דווקא מעדיף את ושתי: הנמר פלי, שזכה לאחרונה בבחירות שנערכו בגן החיות ונבחר למלך החיות, מפגין בתקופה האחרונה את רגשותיו העזים כלפי הנמרה ושתי, שמצידה מתנהגת כמו מלכה מפונקת במיוחד.

בשבועות האחרונים ושתי ופלי לא עסוקים ב"למה להתחפש" או בהכנת משלוח המנות שיעניקו לאחד הנמרים האחרים בגן החיות, אלא בעיקר בדבר אחד: חיזורים. "בימים שבהם ושתי מיוחמת, הדבר היחידי שהם עושים לאורך כל היום הוא להזדווג", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט המטפלת של הנמרים, שלי אלגבה.

"יש ימים שוושתי ממש מתנהגת כמו ושתי של המגילה ונוהמת כשאין לה כוח", ציינה. "אז היא נשארת לשבת למעלה באזור המפל, ופלי לא מצליח לשכנע אותה לבוא אליו", אמרה המטפלת המסורה. היחסים בין שני הנמרים אמנם מורכבים, אבל הם מאוד צמודים זה לזו. "ושתי היא הדומיננטית ופלי לא יתעסק איתה אם היא עצבנית, אבל הם אוהבים מאוד", הוסיפה אלגבה.

משלוח המנות של הנמרים: ארטיק עוף

ובזמן שתעניקו לאחד מחבריכם משלוח מנות שיכיל חטיפי שוקולד וסוכריות צבעוניות, גם החיות הטורפות בספארי ייהנו ממשלוח מנות ייחודי לחג. "משלוח המנות שאנחנו מארגנים לנמרים שלנו כולל עוף שמוקפא במים שאנחנו נותנים להם ללקק. כל נתח בשר עסיסי הוא גם צ'ופר בשבילם", סיפרה המטפלת.

אלא שבפורים הזה, הנמרים הסקרנים ייהנו ממשלוח מנות בהפתעה: "אנחנו ניתן להם בשר אדום שהוא המועדף עליהם. אבל גם נעטוף אותו בעלים ונשלב בחבילה ריחות של קינמון ותבלינים שמאוד מגרים אותם", הוסיפה בהתרגשות.

ואם תהיתם, אז הנמרים לא יוותרו גם על תחפושות בחג הקרוב. "הנמרים בעצם מחופשים כל השנה. הסימנים שעל הפרווה שלהם והצבע שלה משמשים להסוואה בשעות הערב - שעות הפעילות שלהם", סיפרה המטפלת של הנמרים שהוסיפה כי ייתכן והנמרה ושתי בהיריון. "אני מקווה שבשנה הבאה יצטרפו אלינו עוד כמה גורי נמרים קטנטנים, שיצטרפו לחגיגת פורים בעצמם".