למרות כיסא הגלגלים: ארתור ואליסה נאבקים להיות "כמו כולם"

מחר ייערך יום ההתרמה הארצי לארגון איל"ן. הערב סיפקו תאומים בני 11 הצצה נדירה לחיים עם שיתוק מוחין, הפריכו לא מעט מוסכמות והבהירו שדבר לא יעצור בעדם. צפו בשיחה המרגשת שערכנו עמם

כשיושבים לשיחה עם ארתור ואליסה זוטוב, אפשר בקלות לשכוח שהם לא תאומים רגילים בני 11. "כל אחד מהחברות והחברים שלי הולכים, ורק אני על כיסא גלגלים. אני מרגישה שאני תקועה יותר מדי בכיסא", העידה על עצמה אליסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הכוכבת מספר אחת שלי היא דנה פרידר. תמיד רציתי לפגוש אותה במציאות", אמרה אליסה במבוכה קלה, ומיד אחר כך פצחה בווידוי: "היום הפסיכולוגית שלי בבית הספר אמרה לי להגיד את זה", צחקה.

אליסה וארתור מבקרים באופן קבוע במרכז הספורט של איל"ן, ואפילו לומדים בבית ספר רגיל בחיפה. "אין שם כל מיני ילדים מוזרים", סיפר ארתור, "אלא ילדים רגילים בלי שום בעיות רגליים".

בקרוב: התאומים מצפים לאח קטן

ארתור חולם להיות שחיין מקצועי, ואליסה, הכוכבת של המשפחה, כבר בונה על קריירה בטלוויזיה. עכשיו, כשהתאומים כבר גדולים ועצמאיים יחסית, מבצבצת בטן של חודש חמישי בחולצה השחורה של אמא ילנה. "כל הבדיקות בסדר", הרגיעה ילנה, "אני יודעת שהרופאים פה בארץ הם משהו, אז אני לא מפחדת בכלל".

ובסופו של דבר, מה שמשנה באמת זה לא כסא הגלגלים או ההגדרה הרפואית. יש דברים שחשובים הרבה יותר לילדה בת 11: "ילד אחד בכיתה שלי מאוהב בי", גילתה אליסה. "הוא צייר תמונה שלי על כסא גלגלים ואז הוא כתב לי: 'מתוקה שלי, אני אוהב אותך'".

יום ההתרמה של איל"ן יתקיים מחר. לתרומות: 03-9411333.