אין פריצת דרך - שביתת האחיות נכנסת ליומה הרביעי

גם לאחר יום נוסף של משא ומתן אינטנסיבי בין האוצר לבין הסתדרות האחיות שוב לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה. הבוקר יחל יומה הרביעי של השביתה, במהלכו ימשיכו האחיות לעבוד במתכונת שבת. האחיות שובתות במחאה על תנאי העסקתן ודורשות לפתור את מצוקת כוח האדם. באוצר טוענים בתגובה: הדרישות מופרזות

שביתת האחיות נכנסת ליומה השלישי (חדשות 2)

הבוקר יחל יומה הרביעי של שביתת האחיות לאחר שאמש הסתיים שוב ללא תוצאות המשא ומתן בין האוצר לבין הסתדרות האחיות. האחיות ימשיכו גם היום לעבוד במתכונת שבת בכל בתי החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גם הערב הסתיימה פגישת נציגי האוצר והסתדרות האחיות ללא תוצאות", נמסר ממשרד האוצר. "הצדדים ייפגשו גם מחר להמשך הידברות ולמציאת פתרון על מנת לסיים את השביתה המיותרת". באוצר הדגישו כי "דרישות האחיות מופרזות ואינן תואמות את המצב הכלכלי". האחיות שובתת במחאה על תנאי העסקתן ודורשות לפתור את מצוקת כוח האדם.

בשל השביתה שנכנסת אל יומה השלישי ברציפות, הצוותים במחלקות ובחדרי הניתוח שבבתי החולים עובדים בכוח מצומצם מהרגיל ולכן בתי החולים עובדים במתכונת שבת. האחיות משביתות היום גם את קופות החולים של "כללית", את מרבית טיפות החלב ואת שירותי האחיות בבתי הספר.

האחיות: חדרי המיון הפכו לחדרי מלחמה

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן התייחסה למגעים עם האוצר ואמרה לחדשות 2: "הסכמים יש לכבד, לא יעלה על הדעת שאנחנו במצב כזה קשה. כל אחד שנכנס לחדרי המיון נכנס לחדרי מלחמה, חולים שוכבים במסדרונות".

כהן קראה להתערבות נתניהו במשבר ואמרה: "פשוט מאוד נוח להם, כל השנים ניצלו את האחיות, הפקירו את החולים ולא פתחו מיטות כמו שהבטיחו. צריך להבין שהאחיות לא מסוגלות יותר להמשיך ולעבוד ככה, לטפל בכל כך הרבה חולים. הגיע הזמן שיישבו ראש הממשלה ושר האוצר, שלא נגיע למצב של הכבאים".