צפו: "מיני טורנדו" מול חופי ת"א

מזג האוויר הסוער צפוי ללוות אותנו גם במהלך הלילה, ואף להחריף מחר. בצפון ירדו היום כמויות גשם משמעותיות, ומול חופי תל אביב נצפה אחר הצהריים מחזה מרהיב של נד מים גבוה מעל הים

מזג האוויר החורפי שליווה את סוף השבוע יימשך בשעות הקרובות, והסערה אף צפויה להתגבר במהלך הלילה. במשך היום ירדו ממטרים כבדים בכל רחבי הארץ. בעין השופט ירדו 86 מ"מ, בחרשים 76 מ"מ, בכרמיאל 83 מ"מ, בחיפה 76 מ"מ, בבית דגן 27 מ"מ ובאילת 16.5 מ"מ של גשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מול חופי תל אביב נצפה אחר הצהריים מראה מרהיב של עמוד מים מעל הים, שגרם למספר אזרחים לחשוב שמדובר ב"סופת טורנדו". לתופעה קוראים נד מים ומדובר במערבולת ההמתרחשת מתחת לענן מפותח, בדרך כלל בשלב שבו הוא לא מוריד גשם.

זרימות עולות מבסיס הענן מתחילות באופן מקומי להסתובב, וכתוצאה מכך נוצר משפך המורכב מטיפונות מים קטנות. לעיתים נד המים ממש נוגע בפני המים, כאשר הוא מתרחש מעל הים, אך משום שזרימות האוויר מעל שטח בנוי מופרעות על ידי הבניינים והעצים, נד המים נשאר קרוב יותר לענן ולא "נוחת" על היבשה.

לילה גשום

מאז שעות הבוקר מתרכזת החזית הקרה באזור הצפון, עם גשמים עזים וערפל. באזור המרכז וההרים שוררת אווירה סגרירית, אך הגשם נושא אופי מקומי יותר. בכל הארץ נשבו במהלך היום רוחות ערות.

הגל השני של החזית החורפית יתרחש בשעות הלילה, כשמשבי הרוח יתחזקו וכך גם הגשמים, שייעשו תדירים יותר. הלילה צפוי להיות גשום, בעיקר בצפון ולאורך החוף. מדי פעם יירד גשם גם בהרי המרכז.

מחר צפוי להיות היום הקר ביותר והגשם יירד מצפון הארץ ועד לצפון הנגב - ואולי אף דרומה. הרוחות תגענה לעוצמה המרבית והגשם ילך וייחלש רק לעת ערב. גם בראשון צפויות הצפות בכבישים ובערי החוף, והמשבים העזים עלולים לגרום נזקים אופייניים - דוגמת קריסת עצים והתמוטטות סככות. ביום שני ייחלש הגשם בהדרגה וכך גם הרוחות, אך הוא צפוי להמשך באופן מקומי.

התמונות הגיעו אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.