החובש שהתעקש והציל: "הרגשה נהדרת"

חובשי איחוד הצלה ומד"א שהגיעו הבוקר לאותה הדירה בבני ברק, בו תלה עצמו אדם – הגיעו למסקנה שונה לחלוטין. אחרי שאנשי איחוד הצלה קבעו את מותו של האיש, ויצאו מהדירה, הגיעו לשם גם אנשי מד"א, שהתעקשו לבצע החייאה. "לא הורידו אותו מהחבל עד שהגעתי", סיפר יהודה חכמון, החובש שהתעקש – והציל חיים. צפו בראיון המלא

התחרות בין איחוד הצלה ומד"א הגיעה היום לשיא חדש, כשנציגים של שני הארגונים הוזעקו לאותה דירה בבני ברק ולעיניהם התגלה אדם שתלה עצמו. באיחוד הצלה קבעו את מותו, יצאו מהדירה והמליצו גם לפרמדיק של מד"א - "עזוב, מדובר במוות ודאי". אך יהודה חכמון, חובש מד"א התעקש - והציל את האדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי, תיאר חכמון את המקרה. "כשאני הגעתי למקום היה שם כבר חובש, לא של מד"א, שאמר לי שמדובר במוות ודאי. שאלתי אותו למה אתה למטה ולא למעלה לפחות? אמר לי מוות ודאי. פגשתי חובש נוסף שאמר לי - עזוב, ודאי. עליתי במדרגות. בדירה פגשתי שני שוטרים שאמרו שהאדם תלוי משלוש בלילה. לא ויתרתי, הלכתי לכיוון מה שלמדתי, כמה שיותר להציל חיים. ניתקנו אותו מהחבל והתחלתי לבצע פעולות החייאה", סיפר חכמון.

כשנשאל מדוע לא ויתר, אמר חכמון - "הרגשתי שהוא עוד חם. הייתה לי הרגשה שאני עוד יכול להציל אותו. אמרתי לעצמי -'יהודה אל תוותר'. למקום הגיעה גם ניידת טיפול נמרץ. כעבור עשר דקות ראינו במוניטור דופק. לבסוף פינו אותו לבילינסון במצב קשה".

"זו הרגשה שאי אפשר לתאר", סיפר חכמון בהתרגשות, "לדעת שהצלת חיים של בנאדם שכולם פשוט לא נתנו לא אפילו... לא הורידו אותו מהחבל עד שהגעתי".

מאיחוד הצלה נמסר בתגובה: "החובש הגיע הבוקר לקריאה אל אדם שנמצא תלוי ועדכן כי האיש ככל הנראה ללא רוח חיים. כידוע מי שלא עושה, לא טועה. נזכיר כי לפני שלוש שנים רופא מד"א קבע מוות של אדם ברמת גן אך לאחר מכן בוצעה בו החייאה מוצלחת. אנו מצרים על ניסיונה המכוער של מד"א לעשות שימוש ציני ומביש בטרגדיה אנושית. באגף רפואה ב'איחוד הצלה' הוחלט להשעות את המתנדב מפעילות עד לסיום הבדיקה".