אמה של אנה מתקשה לעכל: "לא יודעת למי להאמין"

בפעם השנייה הודיעו הרופאים לפאינה שיבוט כי בתה היחידה חולה בסרטן, שבועות אחרי שנמסר לה כי עברה טיפול כימותרפי למרות שהייתה בריאה. בריאיון מיוחד היא סיפרה בכאב ובכעס: "זה פשוט סיוט, אני המומה מכך שרשלנות כזאת קרתה". ואנה? היא ממשיכה לחייך, לשיר ומתעלמת מההמולה סביבה

אמה של הילדה אנה שיבוט, שסיפורה עלה לכותרות כשדווח שעברה טיפולים כימותרפיים לחינם, קיבלה היום בפעם השנייה את הבשורה המרה על כך שבתה בת ה-5 אכן לקתה בסרטן. ממצאי הבדיקה שנערכה בארצות הברית הצליחו להדהים את אמה, פאינה, שנותרה חסרת אונים, מבולבלת ובעיקר כועסת על העוול שלטענתה נעשה לה ולבתה - שאותה היא מגדלת לבדה.

אנה עצמה מתקשה להבין את ההמולה סביב סיפורה - ובביתה שבחולון היא מחייכת, שרה ונראית מאושרת. לעומת זאת ובאופן טבעי, מתקשה האם לעכל את שרשרת התהפוכות שזעזעו את חייהן בתקופה האחרונה. "קבעו לנו פגישה עם מנהל המחלקה ועם עוד קבוצה של רופאים", היא סיפרה על הרגעים שבהם נמסר לה - בפעם השנייה - על גידול ממאיר שהתגלה בגופה של בתה הפעוטה. "הוא אמר: 'קיבלנו תשובה מאמריקה. הבדיקה הראתה שיש לילדה לימפומה. היא לא כמו שחשבו שהיא בהתחלה, היא משהו אחר לחלוטין. משהו נדיר מאוד".

היא הסתכלה על בתה, חיבקה אותה ובקול שבור המשיכה לשחזר את הדברים שנאמרו לה: "יש מעט מאוד אנשים שלוקים בסוג הסרטן הזה. היום הם אמרו לנו שהתייעצו עם כל הרופאים כי הם לא יודעים איזה טיפול צריך לתת עכשיו לילדה. זה פשוט סיוט".

"הם טעו פעם אחר פעם"

גם התדהמה לא הצליחה לרכך את הזעם הרב שחשה האם כלפי מי שנושא באחריות למה שהתרחש: "אני המומה שמאפשרים לרשלנות כזאת לקרות. אני מבינה שהרופאים אינם אלים או מלאכים, אבל לפני שמתחילים טיפול כמו כימותרפיה אני חושבת שתמיד צריך לבדוק היטב - כמו שהפכנו אותנו מ'וולפסון' לבדיקה מקיפה וטיפול, כאן (ב'שיבא') הם לא עשו בדיקה מקיפה אלא התחילו מיד בטיפול.  איזו מין התנהלות זאת?! אתם הרי רופאים. אם אני הייתי מבינה בזה, לא הייתי מאפשרת לזה לקרות".

את בני המשפחה מייצג עו"ד זרי חזן, שהטיח גם הוא האשמות קשות. "ריבונו של עולם - למי להאמין: למעבדה בישראל? למעבדה האמריקנית? אם אני הייתי טועה ככה, לא היו משאירים לי את הרישיון", הוא אמר. "יש פה רשלנות הרבה יותר רחוקה ממה שאפשר לתאר. הם טעו פעם אחר פעם. אנחנו דורשים ודרשנו מסגן שר הבריאות לפתוח בחקירה מיידית של האירוע החדש - כדי שנדע למי להאמין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת