הגירוש לפיליפינים מסכן את חייו של פעוט חולה

ג'ומייל נולד בישראל כפג וסובל מפגיעה מוחית חמורה. תוקף אשרת העבודה של אמו פקע, והיא נדרשה לשוב עם בנה למולדתה - שם לא מאפשרת התשתית הרפואית מענה הולם לצרכיו. בעקבות פניית חדשות 2 הוקפא ההליך וייעלה לדיון נוסף

העובדה שג'ומייל גרסיה חי ונושם היא כמעט בגדר נס רפואי. הוא נולד בישראל כפג במשקל קילוגרם אחד עם פגיעות מוחיות חמורות. בראשו הושתל נקז ובחייו הקצרים הוא נאלץ לעבור כבר לא פחות מאשר עשרה ניתוחים.

אשרת העבודה של אמו, ג'מליין, הסתיימה לאחרונה - ועל כן, הוחלט לגרשם לפיליפינים. אלא שעיר מגוריהם שם ממוקמת במרחק תשע שעות נסיעה מבית חולים, שגם בו לא פועלת מחלקה מתאימה כדי להעניק לו טיפול ראוי. לכן, אם ייצא המהלך אל הפועל - תהיה לכך משמעות של חיים ומוות עבורו.

"עד עכשיו אנחנו נלחמים על חייו, אבל אם הוא יעבור עכשיו לפיליפינים זה יהיה כמו לשלוח אותו אל מותו", אמרה ג'מליין, אמו של הפעוט, כשדמעות חנקו את גרונה. "אני רוצה שלבן שלי יהיה עתיד טוב. בכל יום אני רק מתפללת שיתירו לו להישאר.

הפנייה הועילה - הגירוש נדחה

בסיוע האגודה לזכויות האזרח הגישה האם בקשה לקבלת אשרת שהייה זמנית מטעמים רפואיים. במשרד הפנים החליטו למנות רופאה שקבעה באופן מפורש כי מצבו של ג'ומייל קשה מספיק כך שהיא אינה ממליצה על השבתו בשלב זה למולדתו. היא הדגישה כי יש להמשיך ולהעניק לו בישראל את הטיפול - בעל חשיבות קריטית לחייו.

תחילה לא מיהרו במשרד הפנים לקבל את ההמלצה הרפואית כלשונה, בשל העובדה כי הדבר יידרוש את שהותו בישראל עד לגיל ההתבגרות - כשלפי שעה, לא נשקפת סכנה מיידית לחייו.

דחיית הבקשה הביאה לכך שג'ומייל ואמו היו אמורים לצאת מגבולות הארץ בחודש הקרוב, אך בזכות פניית חדשות 2 בנושא החליט מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה להקפיא את ביצוע ההחלטה על הגירוש עד שייערך דיון נוסף בנושא. גם שר הפנים אלי ישי הודיע הערב כי הוא תומך בדחיית ההליך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת