הגת האדומה כובשת את מרכזי הבילוי

מה זה אדום בחוץ וירוק בפנים? – קוראים לזה "גת אדום" או "גת חבשי", ומדובר באחד הלהיטים הגדולים של התקופה האחָרונה במוקדי הבילוי של ת"א. כן, אלה אותם עלי גת שלועסים יוצאי תימן כבר שנים, רק בגרסת טורבו. מרוכזת הרבה יותר שגורמת לאנרגיות ולדיכוי חזק של התיאבון – מה שהופך את זה לחביבן של דוגמניות ושחקניות

זה ממריץ, מדכא תיאבון ומגביר את תחושת הביטחון העצמי. לא מדובר פה על אלכוהול או סם בלתי חוקי, אלא על הלהיט של מרכזי הבילוי בת"א - גת אדומה.

בזמן האחרון שינו עלי הגת את תדמיתם. מצמח שהיה שמור ללועסים תימנים זקנים, הוא הפך לפריט חובה אצל כל היפסטר נחשב. כיום, על ראש גבעה קטנה לא רחוק מצומת בית עובד, עומד לו בית בודד עם גג אדום, מוקף שדות ירוקים.ואל הבית באים מכל עבר לקנות צרורות של גת, וכמובן שגם הטרנד האורגני הגיע אל צמח הסטלה הרשמי של ת"א.

רון, המגדל של גרסת הגת החדשה, מגדיר אותה כ"גת טורבו, חוויה משופרת ופחות מרירה". ההשפעה של הלעיסה עולה לראש תוך דקות, אבל יש כאלה שמעדיפים לצרוך את זה בדרך אחרת - יחד עם אלכוהול. הערק-גת הפך למשקה המועדף על הברמניות ועכשיו הוא הוכנס בארבעה טעמים חדשים כולל בזוקה

למרות הביקורות החיוביות, ברוב מדינות המערב הוא אסור, אפילו בהולנד, הוא אסור. אבל כאן העלים חוקיים, זאת מכיוון שאף אחד לא יוציא מחוץ לחוק את התימנים. השוק שמגלגל עשרות מיליונים כנראה ימשיך לצמוח בישראל, ואנו נמשיך לקוות שלא ייצא למערב - כי אז בטח ימכרו אותו במחיר זול יותר מכאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת