חשש לאסון אקולוגי: צינור נפט התפוצץ בערבה

צינור נפט שהתפוצץ גרם להצפת קטע בכביש 90, באזור הערבה. כוחות פעלו במקום על מנת לעצור את הדליפה ולשאוב את החומר. במשרד להגנת הסביבה הסבירו כי פיצוץ צינור הנפט עלול להביא לזיהום הקרקע, לפגיעה בשמורות הטבע ולפגיעה בחי ובצומח באזור. בירדן, כ-80 בני אדם פונו לביה"ח כשהם סובלים מקשיי נשימה בעקבות הדליפה

הנפט הציף את הדרכים: כביש 90 בערבה נחסם אמש (רביעי) לתנועת כלי רכב ליד קיבוץ קטורה, בעקבות פיצוץ בצינור נפט העובר באזור. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי כוחות כיבוי האש השיגו שליטה על האירוע ביחד עם נציגי קצא"א (קו צינור נפט אילת-אשקלון). "כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום ופעלו במספר זירות על מנת לשאוב את החומר", הודיעה דוברות משטרת אילת.

"הכביש נחסם בעקבות שפך", הוסיף רז בכור, דובר כיבוי אש אילת. "חומר גלם נשפך ועצר את כל הכביש. צוותים של לוחמי אש מתחנת אילת ויטבתה הגיעו במקום, כמו גם צוותי חומרים מסוכנים שפועלים למניעת התלקחות של כל השפך".

ירדן: 80 בני אדם פונו לביה"ח בשל הדליפה

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי הסכנות הטמונות באירוע שכזה הן זיהום הקרקע, פגיעה בשמורות הטבע השוכנות באזור ופגיעה בחי ובצומח. במשרד הדגישו כי מדובר באזור עם בעלי חיים ייחודיים רבים שקיימים רק באזור הערבה. "המשרד בדרך למקום בכוחות מתוגברים", הם הודיעו, "דלפו כמויות משמעותיות".

למרות המאמצים הרבים למנוע מדליפת הנפט להגיע גם לירדן, כלי תקשורת במדינה דיווחו כי יותר מ-80 בני אדם פונו לבית החולים בעקבה בעקבות פיצוץ הצינור, כשהם סובלים מקשיי נשימה לאחר ששאפו גזים רעילים. תושבי עקבה נקראו להישאר בבתיהם בעקבות הדליפה.