התקדמות משמעותית ברוב סעיפי המחלוקת בין העו"סים לבין האוצר

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסת ליומה ה-10 למרות התקדמות במשא ומתן. הרשויות המקומיות יקיימו שביתת הזדהות בת יום אחד עם מאבק העו"סים במסגרתה לא תיאסף אשפה, לא תתקיים קבלת קהל, מוקדי 106 יעבדו במתכונת חירום ולא יינתנו דו"חות חנייה. עם זאת, מערכת החינוך תפעל כסדרה

הפגנת העובדים הסוציאליים, ארכיון (חדשות 2)

מתקרבים לסוף? התקדמות משמעותית ברוב סעיפי המחלוקת במשא ומתן בין נציגי משרד האוצר וההסתדרות בדגש על מנגנון הפיקוח על שכר עובדי העמותות. הצוותים משני הצדדים צפויים הבוקר לשוב אל שולחן המשא ומתן בניסיון להגיע לסיכומים שיאפשרו להגיע לחתימה. עד אז, נמשכת שביתת העובדים הסוציאליים - וזה כבר יומה העשירי.

במקביל יקיימו היום הרשויות המקומיות שביתת הזדהות בת יום אחד עם מאבק העובדים הסוציאליים, זאת מלבד פורום 15 הערים העצמאיות ביניהן תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה ועוד. במסגרת השביתה לא תיאסף אשפה, לא תתקיים קבלת קהל, מוקדי 106 יעבדו במתכונת חירום, לא יינתנו דו"חות חנייה ותתקיימנה אסיפות הזדהות עם העובדים הסוציאליים. עם זאת, מערכת החינוך תפעל כסדרה.

יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט אמר: "זו שביתה ערכית וצודקת על היכולת שלנו לתת שירותי רווחה לכל מי שצריך את עזרתנו".

שבוע שעבר התברר כי לא רק הנזקקים הם שנפגעים משביתת העובדים הסוציאליים. שלושה מתוך ארבעת הנאשמים במעורבות בהריגתו של חוסאם חסאן בן ה-24 במרכז ירושלים לפני כחודש וחצי, שוחררו למעצר בית, למרות הראיות נגדם. זאת, כיוון ששירותי הרווחה לא הגישו תסקיר מבחן בעניינם.

מאחר שמדובר בנערים בני 16-17, שנחשבים קטינים בעיני החוק, בית המשפט התקשה להורות על השארתם במעצר מבלי שהוגש תסקיר מבחן בעניינם. עם זאת, הוחלט כי הנאשם בהריגת הצעיר יישאר בבית המעצר.

האוצר: קיבלנו את הדרישה העיקרית של העובדים הסוציאלים

בסוף השבוע משרד האוצר עידכן כי גובש פיתרון למחלוקת השכר של העובדים הסוציאליים. "נושא השכר של עובדי המדינה כבר סוכם כמעט לגמרי ואין שם מחלוקת" סיפר סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) ואמר כי משרד האוצר הסכים לאחת הדרישות המרכזיות של העובדים הסוציאליים, ומוכן כעת להשוות בין שכר העובדים המגזר הציבורי לשכר העובדים בעמותות.


רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק