שידור חי: כנס שדרות לחברה

המכללה האקדמית ספיר פתחה את שעריה זו השנה השמינית ומארחת את כנס שדרות לחברה שעוסק בסוגיות חברתיות כלכליות בישראל. היום ישתתפו בכנס, בין השאר, השר גדעון סער, ח"כ אריה אלדד, שר הדתות יעקב מרגי ועוד

כנס שדרות לחברה שמתקיים במכללה האקדמית ספיר במועצה המקומי שער הנגב נפתח אתמול בפעם השמינית. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי ורציף את הנאומים בכנס החברתי, שזהו יומו השני.

היום ישתתפו בכנס שר החינוך גדעון סער, יו"ר הסתדרות המורים יוסי וסרמן, ח"כ אריה אלדד, שר התמ"ת בנימין בן אליעזר, עוזי דיין, שר הדתות יעקב מרגי ועוד.

"אנחנו מניעים תוכנית רחבה לשילוב של שני מגזרים מאוד חלשים בכלכלת ישראל: ערבים וחרדים", אמר אתמול שר האוצר יובל שטייניץ בכנס. "העוני בישראל מרוכז בעיקר בקרב שתי האוכלוסיות הללו. אחוז ההשתתפות שלהם בשוק העבודה קטן ויכול להיות שיש לזה קשר לעובדה ששתי האוכלוסיות אינן משרתות בצבא", הוסיף שטייניץ.

במהלך נאומו של שר האוצר, קמה קבוצת סטודנטים והניפה שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "נמאס מחוסר השיוויון". השר נאלץ לקטוע את את נאומו, אך לבסוף הצליח לסיים אותו ללא הפרעה.

"פטירת החרדים משירות - טעות היסטורית"

"פטירתם משירות צבאי היא שגיאה היסטורית שביצע ראש הממשלה דאז דוד בן-גוריון", קבע שר האוצר. "גם אם יש לי ביקורת על אורח החיים במגזר החרדי אני עדיין רואה בהם את אחינו, שותפינו לבניית המדינה", הוסיף שטייניץ. "צה"ל יוכל להמשיך להגן על מדינת ישראל גם אם בעוד 20 שנים החרדים לא יצטרפו בהמוניהם לצבא, אבל המדינה לא תוכל להמשיך ולצמוח אם בעוד 20 שנים החרדים לא יצליחו להשתלב בשוק העבודה", סיכם השר שטנייץ.

"שתי מטרות הצבנו לעצמנו כשייסדנו את "כנס ישראל שדרות לחברה" לפני שמונה שנים: הנפת שני הדגלים, הדגל החברתי - כלכלי ודגל הביטחון הלאומי לאותו גובה ובאותה קדימות", אמר נשיא הכנס אולף במיל עוזי דיין. לדבריו, הכנס נועד להשפיע על סדר היום החברתי ושינוי הדיון הציבורי בישראל על ידי הוצאתו מתחום בתי המלון המפוארים בקיסריה - הרצליה והכללת הקהל הרחב והפריפריה הישראלית כשותפים מלאים בו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק