סטודנטים קטעו את נאום שר האוצר שטייניץ

המכללה האקדמית ספיר פותחת את שעריה זו השנה השמינית ותארח את כנס שדרות לחברה שיעסוק בסוגיות חברתיות כלכליות בישראל. בכנס נאם גם זר האוצר יובל שטייניץ והגיב לשאלות הסטודנטים בנושא חוק האברכים. "פטירת החרדים משירות צבאי היא טעות היסטורית של בן גוריון, אבל חשוב יותר לדאוג לשלבם בשוק", אמר שר האוצר

כנס שדרות לחברה שיתקיים במכללה האקדמית ספיר במועצה המקומי שער הנגב נפתח היום בפעם השמינית. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור חי ורציף את הנאומים בכנס החברתי.

"אנחנו מניעים תוכנית רחבה לשילוב של שני מגזרים מאוד חלשים בכלכלת ישראל: ערבים וחרדים", אמר הבוקר שר האוצר יובל שטייניץ בכנס. "העוני בישראל מרוכז בעיקר בקרב שתי האוכלוסיות הללו. אחוז ההשתתפות שלהם בשוק העבודה קטן ויכול להיות שיש לזה קשר לעובדה ששתי האוכלוסיות אינן משרתות בצבא", הוסיף שטייניץ.

במהלך נאומו של שר האוצר, קמה קבוצת סטודנטים והניפה שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "נמאס מחוסר השיוויון". השר נאלץ לקטוע את את נאומו, אך לבסוף הצליח לסיים אותו ללא הפרעה.

"פטירת החרדים משירות - טעות היסטורית"

"פטירתם משירות צבאי היא שגיאה היסטורית שביצע ראש הממשלה דאז דוד בן-גוריון", קבע שר האוצר. "גם אם יש לי ביקורת על אורח החיים במגזר החרדי אני עדיין רואה בהם את אחינו, שותפינו לבניית המדינה", הוסיף שטייניץ. "צה"ל יוכל להמשיך להגן על מדינת ישראל גם אם בעוד 20 שנים החרדים לא יצטרפו בהמוניהם לצבא, אבל המדינה לא תוכל להמשיך ולצמוח אם בעוד 20 שנים החרדים לא יצליחו להשתלב בשוק העבודה", סיכם השר שטנייץ.

"שתי מטרות הצבנו לעצמנו כשייסדנו את "כנס ישראל שדרות לחברה" לפני שמונה שנים: הנפת שני הדגלים, הדגל החברתי - כלכלי ודגל הביטחון הלאומי לאותו גובה ובאותה קדימות", אמר נשיא הכנס אולף במיל עוזי דיין. לדבריו, הכנס נועד להשפיע על סדר היום החברתי ושינוי הדיון הציבורי בישראל על ידי הוצאתו מתחום בתי המלון המפוארים בקיסריה - הרצליה והכללת הקהל הרחב והפריפריה הישראלית כשותפים מלאים בו".

מסגרת המאבק לקידום הפריפריה יוקדש ערב הפתיחה של הכנס להתיישבות 2010 בנגב ובגליל. אירוע הצעירים מתרחב ונוסיף גם 'פרלמנט צעירות'. "כנס ישראל שדרות לחברה ימשיך להיות כנס מעשי, לא נסתפק בליבון 'מה זה עושה לנו' אלא נסכם 'מה אנחנו עושים עם זה' ונאבק למימוש סיכום זה", הוסיף דיין.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק