התלמידים שלומדים במרתף ובין חוטי חשמל חשופים

במספר יישובים בארץ הפך בית הספר במקום בית שני - למלכודת מוות של ממש: חוטי חשמל חשופים, בור ביוב פתוח ומסמרי פלדה. מסתבר שגם בשנת 2010 יש תלמידים בישראל שנאלצים להצטופף במרתף חנוק יחד עם צינור ביוב. הצצה מטרידה במיוחד

שנת הלימודים נפתחה אתמול לאחר חודשיים של חופשה, אך מסתבר שגם תקופת הזמן הזו לא הייתה ארוכה מספיקה למספר רשויות מקומיות על מנת לדאוג לסביבת לימודים בטוחה.

בבית שמש, לדוגמה, פועל גן ילדים שנמצא ממש מתחת לאתר בנייה פעיל. עשרות מסמרי פלדה מפוזרים במקום לצד פטיש כבד שנפל. הילדים, שרוצים לשחק בחוץ באור השימוש, סגורים כל היום בתוך הגן. הסיבה: הגננת מפחדת לחייהם.

"העירייה רומסת את כל חוקי הבטיחות ברגל גסה", זועם עו"ד אביעד מאק, הורה לילד בגן. בעירייה מנגד, טוענים שהמקום בטוח מכיוון שהפועלים מפסיקים את עבודתם בזמן שהילדים שוהים במקום.

וגם בבית ספר הממלכתי-דתי חב"ד בפתח תקווה המצב לא מעודד. במרתף מחניק, ללא חלונות, ועם צינור ביוב המדיף ריח רע מצטופפות יחדיו 23 בנות ומנסות ללמוד.

"אלה תת-תנאים", מוחה בתוקף משה ירט, אבי אחת התלמידות. "מי שרוצה ללכת לשירותים חייבת לדלג מעל שולחנות או לזחול מתחת", הוא מתקשה לעכל. מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "הבנות אמורות לעבור בקרוב למבנה חלופי שנשכר עבורן".

המצב ברהט חמור במיוחד. חוטי חשמל חשופים, כיסאות שבורים ובור ביוב פתוח שיכול לגרום לאסון. "זו סכנת חיים", מתריעים שם. בעירייה מסבירים כי קבלן השיפוצים מתעכב וייקנס, ומציינים כי עוד שבוע תסתיימנה העבודות. בזמן הזה ימשיכו הילדים לשהות במקום - לצד המפגעים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק